Krasnoyarskda huquqni muhofaza qiluvchi organlar – Rosgvardiya, OMON, FSB va boshqalar – Yemelyanov tumanidagi yirik korxonalarda noqonuniy muhojirlarga qarshi yana bir keng qamrovli reyd o‘tkazdi. Bu haqda “7 kanal Krasnoyarsk” telekanali xabar berdi.
«Har bir chet ellik – ularning soni ikki yuzdan oshiq – turli ma’lumot bazalari orqali tekshirildi va hatto ulardan tahlillar olindi. Paxta tayoqchalari yordamida og‘iz bo‘shlig‘idan va burun shilliq qavatidan namuna olishdi. Bu barcha ma’lumotlar federal bazada ochilmagan jinoyatlar bo‘yicha tekshirish uchun kerak», deyiladi xabarda.
Reyd natijasida 12 kishi endi Rossiyadan chiqarib yuboriladi. Qonunbuzar boshqa muhojirlarga jarima solinishi mumkin. Yana ikki kishi harbiy komissariatga chaqiruv qog‘ozi olgan. Ular Rossiya fuqaroligini olgan, lekin o‘z vaqtida harbiy ro‘yxatdan o‘tmagani ma’lum bo‘ldi.

В Красноярске правоохранительные органы – Росгвардия, ОМОН, ФСБ и другие – провели ещё один масштабный рейд против нелегальных мигрантов на крупных предприятиях Емельяновского района. Об этом сообщает телеканал «7 канал Красноярск».
«Каждый иностранец, а их было более двухсот, был проверен по различным базам данных, и даже были взяты анализы. С помощью ватных палочек взяли образцы из ротовой полости и слизистой носа. Все эти данные нужны для проверки в федеральной базе по нераскрытым преступлениям», говорится в сообщении.
По результатам рейда 12 человек теперь будут депортированы из России. Другим мигрантам-нарушителям могут быть назначены штрафы. Ещё двое получили повестки в военкомат. Они получили российское гражданство, но, как оказалось, вовремя не встали на воинский учёт.