Россия Федерациясининг Ленинград вилоятидаги “Кудровский парк” турар-жой мажмуаси қурилишида икки нафар ёш ишчи баландликдан қулаб ҳалок бўлди.
ЛенТВ 24 телеканали хабарига кўра, Ўзбекистоннинг 20 ёшли фуқароси ва Тожикистоннинг 18 ёшли фуқароси олган жароҳатлари туфайли вафот этган.
Маълум бўлишича, 21 февраль, сешанба куни полицияга Кудроводаги (Ленинград вилояти, Всеволожский тумани) “Кудровский парк” турар-жой мажмуаси қурилишида икки ишчи ҳалокатга учрагани ҳақида хабар берилган эди.
Қурилиш қўриқчисининг сўзларига кўра, у ҳудудни айланиб чиқаётиб, объектни кўздан кечираётганида шовқин-суронни эшитган. Сўнгра ерга қулаб тушган ҳавозани кўриб қолган, унда ишчиларнинг жасадларини топган. 20 ёшли Ўзбекистон фуқароси ва Тожикистоннинг 18 ёшли фуқароси олган тан жароҳатлари туфайли вафот этган.

Двое молодых рабочих погибли, упав с высоты на стройплощадке жилого комплекса «Кудровский парк» в Ленинградской области Российской Федерации.
По данным ЛенТВ24, от полученных травм скончались 20-летний гражданин Узбекистана и 18-летний гражданин Таджикистана.
Как стало известно, во вторник, 21 февраля, в полицию сообщили о том, что на стройплощадке ЖК «Кудровский парк» в Кудрово (Всеволожский район, Ленинградская область) разбились двое рабочих. Известно, что оборвался фасадный подъемник.
По словам охранника стройки, во время обхода территории он услышал скрежет и падение люльки, в которой он обнаружил трупы рабочих. От полученных травм скончались 20-летний гражданин Узбекистана и 18-летний гражданин Таджикистана.