Leningrad viloyati Vsevolojsk yaqinida o‘zbekistonlik migrant onasini haqorat qilgan hamyurtini metall armatura bilan o‘ldirdi, deb xabar bermoqda 47news portali.
Nashrning yozishicha, janjallashganlar bir-birlarini bolalikdan bilishgan. 41 yoshli jabrlanuvchi o‘zining 46 yoshli sherigining onasi haqida haqoratomuz so‘zlarni aytgan. Gumonlanuvchi bunga toqat qilmay, uni kaltaklagan, jumladan, armatura bilan urgan.
Mintaqa Tergov qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 16-iyul kuni Murino shahrida qotillikda gumon qilinayotgan 46 yoshli xorijlik qo‘lga olingan. Uning vatandoshining jasadi ko‘plab jarohatlari bilan Kuyvozovskiy posyolkasida joylashgan “Dubki” bog‘dorchilik jamiyatida topilgan.
Voqea sabablariga oydinlik kiritilmoqda. Bundan tashqari, huquq-tartibot idoralari xodimlari xorijliklarning Rossiya hududida qonuniy bo‘lgan-bo‘lmaganligini ham tekshiradi.

Под Всеволожском в Ленинградской области мигрант убил обидчика своей матери, используя металлическую арматуру. Участниками инцидента являются граждане Узбекистана, сообщает портал 47news.
Как уточняет издание, мужчины знали друг друга с детства. Предварительно известно, что между ними разгорелся конфликт: 41-летний потерпевший позволил себе обидные высказывания в адрес матери его 46-летнего приятеля. Подозреваемый не стал этого терпеть и принялся разбираться со знакомым физически, нанося ему удары, в том числе и арматурой.
По данным регионального Следкома, 16 июля в Мурино был задержан 46-летний иностранец, который подозревается в убийстве. Тело его соотечественника нашли в садоводстве «Дубки», расположенном в Куйвозовском поселении. У него были зафиксированы множественные травмы.
Выясняются обстоятельства случившегося. Кроме того, стражи порядка узнают, законно ли иностранцы находились на территории России.