17-yanvar kuni kechqurun Leningrad viloyatining Vsevolojsk tumanida yo‘lning ta’mirlash ishlari olib borilayotgan qismida janjal kelib chiqqan. Huquq-tartibot idoralari xabariga ko‘ra, Markaziy Osiyo davlatlaridan birida tug‘ilgan 19 yoshli yigit ishchi va uning tanishi bilan janjallashib qolgan. Yigit yo‘l qoplamasini yotqizish bo‘yicha bir qancha maslahatlar bergani ishchilardan birining noroziligiga sabab bo‘lgan. Bahs janjalga aylanib ketdi va asabiylashgan ishchilardan biri «maslahatgo‘y»ga quroldan o‘q uzgan. O‘q migrantning bo‘yniga tekkan. «Mergan» ishchilar jabrlanuvchini mashinaga o‘tqazib, o‘zlari kasalxonaga olib borishgan.
Aleksandrovskaya shifoxonasi shifokorlari jabrlanuvchining bo‘yniga o‘q kirganini qayd etishgan. Yigit og‘ir ahvolda yotqizilib, shoshilinch operatsiya qilindi.
Otishma fakti bo‘yicha “bezorilik” moddasi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgani ma’lum bo‘ldi. Polisiya ikki erkakni qidirmoqda. Tergov voqeaning barcha holatlariga oydinlik kiritish va aybdorlarni javobgarlikka tortishni davom ettirmoqda.

Возбуждено уголовное дело о хулиганстве после того, как пуля прилетела в шею уроженцу Центральной Азии во Всеволожском районе Ленобласти. В больницу пострадавшего отвезли обидчики.
Как сообщил полицейский главк 19 января, правоохранители разыскивают двух мужчин, один из которых который стрелял в юного иностранца из Рощино в Новосергиевке. Возбуждено уголовное дело по статье «хулиганство».
Установлено, что около восьми часов вечера 17 января у 19-летнего гражданина одного из государств Центральной Азии завязалась ссора с малознакомым рабочим и неизвестным мужчиной на участке, где шел ремонт дороги. Последний выстрелил в оппонента из пистолета. После они же посадили пострадавшего в автомобиль и отвезли в больницу.
По данным 47news, потерпевший во время ремонта дорожного покрытия рабочий и его товарищ начали давать советы, которые и стали причиной спора.
Медики диагностировали ушибленную рану головы, проникающее ранение шеи и инородное тело в виде пули внутри. Пострадавшего доставили в Александровскую больницу, в операционную он попал в критическом состоянии.