Мигрантлар учун госуслуги жуда керакли инструмент. Унда, албатта рўйхатдан ўтиб, электрон хизматлардан фойдaланиш керак.
Электрон хизматлардан фойдаланиш учун СНИЛС ҳужжатингиз бор бўлиши керак. Агар йўқ бўлса, аввал СНИЛС олишингиз керак. СНИЛСни МФЦ Мои документы ёки Социальный Фонд России (СФР) дан оласиз.
Демак, СНИЛС бор, телефонга Госуслуги иловасини ўрнатдингиз. Энди нима қилиш керак?
Телефон рақамингизни киритиб, пароль белгилайсиз. Сўнг шахсий маълумотларингизни киритасиз. Исм, фамилия ва ҳ.к.
Маълумотларингизни киритгач, соддалаштирилган Госуслугини очган саналасиз. Энди ушбу соддалаштирилган аккаунтингизни мукаммаллаштиришингиз керак. Бунинг учун уйдан ҳеч қаерга чиқмай, онлайн банкдан фойдалансангиз бўлади.
Бунинг учун Госуслугида онлайн банк орқали (масалан Сбербанк онлайн) профилни тасдиқлашни танланг. Онлайн банкка кириб, профилингизни тасдиқлашларига розилик беринг. Бўлди.
Энди бир неча дақиқа(одатда 15-20 дақиқа)дан сўнг, қайтадан кирсангиз, профилингиз мукаммалаштирилган бўлади. Бундан профилдан бемалол фойдаланиб, МВД ва бошқа идоралардан электрон хизматларни олишингиз мумкин.

Госуслуги очень полезный инструмент для мигрантов. Каждому мигранту рекомендуется открыть профиль в Госуслугах и пользоваться электронными услугами.
Для регистрации на Госуслугах, убедитесь, что у вас имеется СНИЛС. Если нет, то его можно оформить в МФЦ «Мои документы» или местном отделении Социального Фонда России (СФР).
Итак, если у вас имеются все документы приступайте к регистрации. Для этого загрузите приложение Госуслуги на свой телефон. Введите номер телефона, задайте пароль и зарегистрируйтесь. После введите свои личные данные в профиле. Так у вас появится упрощенная учетная запись. Для получения электронных услуг вам необходимо подтвердить учётную запись. Это можно сделать не выходя из дома. Вам понадобится онлайн банкинг.
Подтвердить учётную запись можно онлайн через банк. В поле подтверждения учётной записи выберите свой банк, страница переведет вас в приложение Вашего банка на телефоне. Затем дайте согласие нажав на кнопку подтверждения учётной записи.
Теперь необходимо выйти из приложения и подождать от 15 минут и снова зайти в приложение Госуслуг. При подтверждении профиля вы увидите уведомление об этом. В таком случае можете смело пользоваться профилем на Госуслугах и получать электронные услуги от МВД или других государственных органах.