Rossiya Tergov qo‘mitasi rahbari Aleksandr Bastrikin Yekaterinburgdagi Wildberriyes omborida sodir bo‘lgan janjal bo‘yicha hisobot talab qildi. Jinoiy ish qotillikka urinish deb baholangan.
Tergov qo‘mitasining ma’lumotlariga ko‘ra, omborda xorijiy fuqarolar va Rossiya fuqarolari o‘rtasida mojaro yuzaga kelgan. Mushtlashuv paytida bir kishi og‘ir pichoqlangan va kasalxonaga yotqizilgan. Keyinchalik Sverdlovsk viloyatidagi tergov organlari «qotillikka urinish» moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atdi.
Hodisaning o‘zi o‘tgan yil oxirida sodir bo‘lgan, ammo bu haqda Ural ommaviy axborot vositalari xabar berganidan so‘ng keng tarqaldi. Chernyaxovskiy ko‘chasidagi Wildberriyes omborida tojikistonlik uch migrant va ikki Rossiya fuqarosi janjallashgan. Janjal paytida rossiyaliklardan biri pichoqlangan va og‘ir ahvolda Yekaterinburg kasalxonasiga olib ketilgan.

Глава Следственного комитета России Александр Бастрыкин потребовал доклад по уголовному делу о драке, которая произошла на складе Wildberries в Екатеринбурге. В этом деле речь идёт о покушении на убийство.
По данным Следственного комитета, на складе произошёл конфликт между иностранными гражданами и гражданами России. Во время драки один человек получил тяжёлое ножевое ранение и оказался в больнице. После этого следственные органы по Свердловской области возбудили уголовное дело по статье «покушение на убийство».
Само происшествие случилось ещё в конце прошлого года, но стало широко известно только в начале 2026 года, когда о нём рассказали уральские СМИ. Известно, что на складе Wildberries на улице Черняховского подрались трое мигрантов из Таджикистана и двое граждан России. В ходе драки один из россиян был ранен ножом и в тяжёлом состоянии доставлен в больницу Екатеринбурга.
Человек, который ударил ножом, после этого скрылся из города. По данным полиции, 22-летнего участника драки задержали в соседнем регионе. Уехать из России он не успел.