Санкт-Петербургга келган муҳожир ҳамюртининг ўлимида айбланмоқда.
Колпино шаҳрида меҳмонхонага жойлашган бир гуруҳ муҳожирлар оқшомни бирга ўтказиб, спиртли ичимлик ичиб, “ҳордиқ чиқаришган”. Бироқ, ўша тунда даҳшатли фожиа юз берди: улардан бири пичоқланиш оқибатида ҳаётдан кўз юмди.
Воқеа 13 октябрь, жума куни Санкт-Петербургнинг Колпино туманида содир бўлди. Полицияга маҳаллий меҳмонхона яқинидаги Саперний кўчасида икки эркак ўртасида муштлашув бўлгани ҳақида хабар келиб тушган. Гувоҳларнинг сўзларига кўра, можаро иштирокчиларидан бири тиббий ёрдамга муҳтож бўлган. Қўнғироққа жавобан ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари воқеа жойига йўл олишди.
Етиб келган полиция ходимлари  келиб чиқиши марказий осиёлик, 1986 йилда туғилган эркакнинг жасадини топишди. Унинг Санкт-Петербургга вақтинчалик иш учун келгани ва фожиадан олдин маҳаллий меҳмонхонада яшагани маълум бўлди.
Жабрланувчининг жасадида бўйин, кўкрак ва қоринда пичоқ урилган жароҳатлар борлиги аниқланган. Қотилликда гумонланувчи воқеа жойида қўлга олинди.
Полиция ишсиз ва меҳмонхонада вақтинча яшовчи яна бир эркакни ҳибсга олди. Иккала эркак ҳам хорижлик бўлиб, Санкт-Петербургга ишлаш мақсадида келган.
Полиция уларнинг кечки пайт спиртли ичимлик истеъмол қилганини, кейин эса улар ўртасида жанжал келиб чиққанини аниқлаган. Қўлга олинган шахс тергов изоляторига жойлаштирилиб, қотиллик моддаси бўйича жиноий иш очилган.

На Саперном драка мигрантов закончилась трупом.
В Колпино мигранты-постояльцы отеля вместе выпивали, однако вечер закончился трагично: один из мужчин погиб от ножа. Возбуждено уголовное дело.
В пятницу, 13 октября, в полицию Колпинского района Петербурга поступило сообщение о драке двоих мужчин на Саперном переулке недалеко от отеля. По словам заявителя, одному из участников конфликта необходима медицинская помощь. На место происшествия выдвинулся наряд сотрудников правоохранительных органов.
Как стало известно Gazeta.SPb, прибывшие полицейские обнаружили труп безработного гражданина среднеазиатского государства 1986 года рождения. Примечательно, что погибший въезжал в город на Неве по рабочим целям и проживал в колпинском отеле до момента смерти.
На трупе сотрудники правоохранительных органов зафиксировали ножевые ранения в шею, грудную клетку и брюшную полость. На месте происшествия был задержан подозреваемый.
Полицейские по подозрению в совершении преступления задержали земляка погибшего, мужчину 1984 года рождения, также безработного и являющегося постояльцем отеля. Иностранец также приехал в Северную столицу с рабочей целью.
Полиция установила, что мужчины вместе распивали спиртные напитки и между ними вспыхнул конфликт. Задержанный нанес оппоненту ножевые ранения, в результате чего тот скончался. Иностранца поместили в изолятор. Возбуждено уголовное дело по факту убийства.