Челябинск яқинидаги ўрмонда муҳожирни қийнаб, ҳақорат қилгани учун қўлга олинган скинхедлар гуруҳи аъзоларидан икки нафари вояга ҳам етмаган экан.
Ҳодиса мигрант билан “гаплашиб” юрган қизнинг ушбу гуруҳ билан боғланганидан кейин содир бўлган. Қиз улардан ўзига қизиқаётган муҳожирни “қўрқитиб қўйишни” сўраган. Миллатчилар муҳожирни Копейск яқинидаги ўрмонга олиб бориб, тўппонча билан қўрқитиб, уни ечинишга мажбурлашган. Бу ҳам етмагандек, уни дарахтга боғлаб қўйиб, бўйнига камар боғлаб, итдек вовуллашга мажбур қилишган.
Қиз ўғирлаш ва зўрлашда мигрант иштирок этгани ҳақидаги хабар ёлғон ва гуруҳ аъзолари томонидан тўқиб чиқарилгани маълум бўлди.
Аввалига машинанинг Курган вилояти номерлари сабабли шу вилоят полицияси тергов қилган. Аммо кейин Челябинск полицияси терговга қўшилди ва тезда иштирокчиларни аниқлаб, уларни ҳибсга олди.
Ҳозирда вазият ўрганилмоқда, тафсилотлар кейинроқ вилоят бўйича Тергов қўмитаси матбуот хизмати томонидан эълон қилинади.
Муҳожирни ноинсоний қийноқларга солган миллатчи гуруҳ аъзолари муносиб жазо оладими?
Мухлисларимиз орасида ҳам шу каби воқеаларга гувоҳ бўлганлар борми? Агар бўлса, изоҳларда ёзиб қолдирасиз, деган умиддамиз.

Двое из членов группы скинхедов, арестованных за пытки и оскорбления мигранта в лесу под Челябинском, несовершеннолетние.
Инцидент произошел после того, как с этой группой связалась девушка, которая «общалась» с мигрантом. Он попросил их «запугать» мигранта. Националисты отвезли мигранта в лес под Копейском и заставили раздеться угрожая ему пистолетом. Этого было мало: его привязали к дереву, надели на шею ремень и заставили лаять как собака.
Оказалось, что к похищению и изнасилованию девушки причастен мигрант, является ложью и сфабрикована членами банды.
Сначала курганская полиция раследовала дело из-за курганских автомобильных номеров. Но затем к расследованию подключилась челябинская полиция, которая быстро установила участников и арестовала их.
В настоящее время ситуация выясняется, подробности обещают в пресс-службе Следственного комитета по региону.
Понесут ли должное наказание члены скинхеды, подвергшие мигранта бесчеловечным пыткам?
А были вы свидетелем подобных событий? Если да, то надеемся, что вы напишете об этом в комментариях.