Vladimir viloyatining Petushki tumanida jiddiy jinoyat ishini tergovi yakunlandi. Mahalliy ayol chet el fuqarosini oʻldirish va uning hisobidan pul oʻgʻirlashda ayblanmoqda.
Voqea marhum yashagan va mahalliy korxonada ishlagan Pokrov shahrida sodir boʻlgan. 2025-yil 16-noyabr kuni erkak Staroye Perepechino qishlogʻiga tanish ayolning uyiga mehmonga borgan. Shundan soʻng u gʻoyib boʻlgan. Uning qarindoshi 2025-yil noyabr oyida politsiyaga murojaat qilgan.
Tergov davomida aniqlanishicha, uchrashuv paytida ayol va uning mehmoni spirtli ichimlik ichishgan. Ular oʻrtasida janjal kelib chiqqan. Ayol erkakni itarib yuborganda muhojir boshi bilan eshik kesakisiga urilib, hushini yoʻqotgan. Shundan soʻng ayol omborxonadan arqon olib, uni polning oʻzida boʻgʻib oʻldirgan. Marhumning jasadini ayol oʻz tomorqasiga koʻmib qoʻygan.
Ayblanuvchida oʻldirilgan shaxsning telefoni va bank kartasi qolgan. U erkakning mobil ilovasi parolini bilgani sababli bir necha kun davomida ayol boshqa hisoblarga pul oʻtkazgan va doʻkonlardan tovarlar sotib olgan. U marhum hisobidan boʻlgan pullardan jami 130 ming rubldan ortigʻini ishlatib yuborgan.
Bu ayol ilgari giyohvand moddalar bilan bogʻliq jinoyatlar uchun sudlangan ekan. Tergov davom etayotgan vaqtda u hibsda saqlangan. Endilikda qotil ayol qilmishlari boʻyicha jinoyat ishi sudga oshirildi. Tez orada sudya ushbu ish boʻyicha qaror chiqaradi.

В Петушинском районе Владимирской области завершено расследование серьезного уголовного дела. Местную жительницу обвиняют в убийстве иностранного гражданина и краже денег с его банковского счета.
Трагедия произошла в городе Покрове, где иностранец жил и работал на местном предприятии. 16 ноября 2025 года мужчина поехал в гости к знакомой женщине в деревню Старое Перепечино. После этого он пропал. В ноябре 2025 года его родственник обратился в полицию.
Следователи установили, что во время встречи женщина и ее гость распивали алкоголь. Между ними произошел конфликт. По версии следствия, женщина толкнула мужчину, после чего он ударился головой о дверной проем и потерял сознание. Затем она взяла в сарае веревку и задушила его прямо на полу. Тело погибшего женщина закопала на своем участке.
У обвиняемой остались телефон и банковская карта убитого. Она знала пароль от его мобильного приложения. В течение нескольких дней женщина переводила деньги на другие счета и покупала товары в магазинах. Всего, по данным следствия, она похитила более 130 тысяч рублей.
Ранее женщина уже была судима за преступления, связанные с наркотиками. На время следствия она находилась под стражей.
Теперь уголовное дело по части 1 статьи 105 УК РФ («Убийство») и пункту «г» части 3 статьи 158 УК РФ («Кража») передано в суд. В ближайшее время суд должен рассмотреть дело по существу.