Тўқнашув натижасида поезд машинисти қисилиб қолган.
Москва метросининг “Печатники” бекатида икки поезд тўқнашиб кетди, икки киши жароҳат олди, деб хабар бермоқда “360” телеканали ва “112” телеграм канали.
360 манбасига кўра, қурбонлар орасида поезд ҳайдовчиси ҳам бор. “112” тўқнашув натижасида у қисилиб қолганини ёзади. Телеграм канали платформада тутун кўрингани ҳақида хабар берган. “112” маълумотларига кўра, ҳодисага тормознинг носозлиги сабаб бўлган.
Пойтахт транспорт департаменти Люблинско-Дмитровская линиясида Люблино бекатидан Дубровка бекатига қатновчи поездлар юрмаётгани ҳақида огоҳлантирган. Қарама-қарши йўналишда поездлар узайган оралиқларда ҳаракатланади.
“Бугун эрталаб соат 10:22 да Люблинско-Дмитровская йўналишидаги “Печатники” метро бекатида деподан йўловчиларсиз кетаётган эски поезд вокзалда турган поездга тўқнашиб кетди. Мосметронинг барча хизматлари ҳудуддаги транспорт ҳаракатини тиклаш устида ишламоқда. Воқеа сабабларини махсус комиссия аниқлайди”, — дейилади бошқарма хабарида.
Москва мэри Сергей Собянин йўловчилар орасида жиддий жароҳатлар йўқлигини айтган. “Поезд машинисти жароҳат олди, шифокорлар ёрдам беришмоқда. Таъмирлаш ва тиклаш ишлари олиб борилмоқда, яқин соатларда поездлар ҳаракати йўлга қўйилади”, — деб ёзган у ўзининг телеграм-каналида.

В результате столкновения машиниста поезда зажало.
На станции московского метро «Печатники» столкнулись два поезда, два человека пострадали, сообщают телеканал 360 и телеграм-канал «112».
По словам источника 360, среди пострадавших — машинист поезда. «112» пишет, что в результате столкновения его зажало. Телеграм-канал сообщает, что на платформе видно задымление. По данным «112», предварительная причина произошедшего — отказ тормозов.
Столичный дептранс предупредил, что на Люблинско-Дмитровской линии от станции «Люблино» до станции «Дубровка» не ходят поезда. В обратном направлении поезда следуют с увеличенными интервалами.
«Сегодня утром, в 10:22, на станции метро «Печатники» Люблинско-Дмитровской линии произошел накат старого состава, который следовал из депо без пассажиров, на уже стоящий на станции поезд. Все службы мосметро работают над восстановлением движения на участке. Причины произошедшего установит специальная комиссия», — говорится в сообщении ведомства.
Мэр Москвы Сергей Собянин заявил, что среди пассажиров серьезно пострадавших нет. «Получил травму машинист поезда, медиками оказывается помощь. Проводятся ремонтно-восстановительные работы, движение поездов будет запущено в ближайшие несколько часов», — написал он в телеграм-канале.