Чеховдаги турар-жойлардан бирининг ёнида пичоқбозлик билан муштлашув бўлиб ўтди, натижада икки киши олган тан жароҳатлари туфайли ҳалок бўлди. Бу ҳақда ТАСС агентлигига Россия Ички ишлар вазирлигининг Москва вилояти бўйича бош бошқармаси матбуот хизмати хабар берган.
Воқеа Земская кўчасида жойлашган уйлардан бирида 31 июл куни кечқурун содир бўлган.
“Дастлабки маълумотларга кўра, бир гуруҳ фуқаролар ўртасида жанжал келиб чиққан, ўртада икки эркак пичоқланган ва олган жароҳатларидан воқеа жойида ҳалок бўлган”, — дейди манба.
Ҳозирда терговчилар қурбонлардан бирининг шахсини аниқлашган. Бу 28 ёшли Тожикистон фуқароси бўлиб чиқди. Иккинчи қурбоннинг шахси ҳали аниқланмаган. Полиция қотилликда гумонланувчиларни қидирмоқда.
Тергов қўмитасининг минтақавий департаменти воқеадан сўнг қотиллик бўйича жиноий иш очган.
Тасдиқланмаган маълумотларга кўра, қонли тўқнашувга ундан олдин бўлган воқеа сабаб бўлган. Қурбонлардан бири бир кун аввал “Карнавал” савдо-кўнгилочар  маркази яқинида жойлашган кафеда калтакланган. У калтаклаганлардан ўч олишга қарор қилиб, шерикларини тўплаган. Бироқ воқеа якунида ўзи қурбон  бўлди.
“Чехов Вид” нашри манбаларига кўра, учинчи жабрланган ҳам бўлган. У, шунингдек, қотилликда гумон қилинганлар қидирилмоқда, ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари ўрмон ҳудудини қидириб, ташқи кузатув камераларидаги видеоёзувларни ўрганмоқда.

Драка с поножовщиной произошла возле одного из жилых домов в Чехове, в результате чего два человека погибли от полученных ранений. Об этом ТАСС сообщили в пресс-службе ГУ МВД России по Московской области.
Инцидент произошел накануне у одного из домов, расположенных на Земской улице  вечером 31 июля.
“По предварительной информации, между группой граждан произошел конфликт, в ходе которого двое мужчин получили ножевые ранения и от полученных травм скончались на месте”, – сказал собеседник агентства.
На данный момент следователи установили личность одного из убитых. Им оказался 28-летний выходец из Таджикистана. Вторая жертва пока не опознана. Полиция разыскивает подозреваемых в убийстве, пишет news.ru.
Региональное управление СК возбудило уголовное дело об убийстве после инциндента.
По неподтверждённой информации, у кровавых разборок была предыстория. Вроде бы одного из погибших накануне избили в кафе, которое находится неподалёку от ТРЦ «Карнавал». Он решил отомстить обидчикам, собрал единомышленников, однако нашёл лишь свою гибель.
Как сообщают источники «Чехов Вид», был и третий пострадавший, его, а также подозреваемых в убийстве разыскивают, правоохранители прочёсывают лесополосу и изучают видеозаписи с камер наружного наблюдения.