Moskvaning janubi-sharqida tezkor va profilaktika choralari doirasida 241 nafar chet el fuqarosi mahalliy politsiya bo‘limlariga olib ketildi. Bu haqda Rossiya Ichki ishlar vazirligining Moskva departamenti veb-saytida xabar berilgan.
Migrantlarga qarshi 226 ta ma’muriy ayblov qo‘zg‘atildi, ulardan 47 tasi Rossiya Federatsiyasi Ma’muriy huquqbuzarliklar kodeksining 18.8-moddasi 1-qismi (Rossiya Federatsiyasiga kirish yoki qolish qoidalarini buzish, jarima solish bilan) bo‘yicha qo‘zg‘atildi.
O‘ttiz to‘rt nafar chet el fuqarosi Rossiya Federatsiyasi Ma’muriy huquqbuzarliklar kodeksining 18.8-moddasi 2-qismi (ma’muriy deportatsiya buyruqlari bilan), 15 nafari 19.27-modda (migratsiya ro‘yxatidan o‘tish qoidalarini buzish), ikki nafari 18.10-modda (patentsiz ishlash), ikkitasi 20.25-modda, ikki kishi 20.20-modda va bir migrant Rossiya Federatsiyasi Ma’muriy huquqbuzarliklar kodeksining 20.1-moddasi bo‘yicha ayblangan.
Shuningdek, Davlat yo‘l harakati xavfsizligi inspeksiyasi tomonidan 121 ta qoidabuzarlik qayd etilgan. Materiallar sudga yoki Ichki ishlar vazirligining mahalliy idoralariga yuborilgan.
Reyd davomida politsiya shuningdek, xorijiy fuqarolar tomonidan sodir etilgan to‘rtta jinoyatni fosh etdi. Bularga giyohvand moddalar savdosi, transport vositasini noqonuniy olib qo‘yish, pora berish va qalbaki hujjatlar tayyorlash, qalbaki hujjatlarni tayyorlash yoki sotish kiradi.

В рамках оперативно-профилактических мероприятий на юго-востоке Москвы в территориальные подразделения УВД доставили 241 иностранного гражданина. Об этом сообщается на сайте столичного управления МВД России.
В отношении мигрантов составили 226 административных материалов, из них 47 — по части 1 статьи 18.8 КоАП РФ (нарушение правил въезда или режима пребывания в РФ с наложением штрафа).
В отношении 34 иностранцев составлены протоколы по части 2 статьи 18.8 КоАП РФ (с назначением административного выдворения), 15 — по статье 19.27 (нарушение правил миграционного учета), 2 — по статье 18.10 (осуществление трудовой деятельности без разрешения), 2 — по статье 20.25, еще 2 — по статье 20.20, 1 — по статье 20.1 КоАП РФ.
В ведомстве отметили, что по линии Госавтоинспекции оформлено 121 нарушение. Материалы направлены в суд или территориальные органы МВД.
Также в ходе рейда полицейские раскрыли четыре преступления, совершенные иностранными гражданами. Речь идет о незаконном обороте наркотических средств, неправомерном завладении транспортным средством, даче взятки, подделке, изготовлении или сбыте поддельных документов.
Сотрудники правоохранительных органов проверили более 350 квартир, 100 объектов торговли, 7 предприятий общественного питания, 5 автосервисов, автомойку, автостоянку, 10 транспортно-пересадочных узлов, 574 единицы автотранспорта.