Moskva politsiyasi navbatdagi reydini odamlar va turli xil transport transport vositalari to’planadigan Novoyasenevskaya avtobus bekatida o’tkazdi. Reydga internetda mazkur avtovokzalda qonun buzilishi, jumladan, xorijiy fuqarolar tomonidan sodir etilayotgan holatlar haqidagi xabarlar sabab bo‘ldi.
Tekshiruvlar Moskva va Moskva viloyati Ichki ishlar vazirligi va Federal xavfsizlik xizmati xodimlari tomonidan o’tkazildi. Ular migratsiya qonunlari, yo’l harakati qoidalari va jamoat tartibini buzish holatlarini aniqlash uchun odamlarning hujjatlari va transport vositalarini tekshirdilar.
Reydlar davomida 1613 nafar shaxs va 211 ta transport vositasi tekshirildi. 267 nafar shaxs ma’muriy javobgarlikka tortildi, ulardan uch kishi migratsiya qonunlarini, 254 nafari yo’l harakati qoidalarini va 10 nafari jamoat tartibi va jamoat xavfsizligini buzgan.
Ichki ishlar vazirligi ushbu avtovokzalda bunday tekshiruvlar muntazam ravishda o’tkazilishini va Migratsiya xizmatining doimiy nazorati ostida ekanligini ma’lum qildi.

В Москве полиция провела рейды на автовокзале «Новоясеневская», где ежедневно собирается большое количество пассажиров и транспорта. Поводом стали сообщения в интернете о возможных нарушениях закона, в том числе со стороны иностранных граждан.
Проверки проводили сотрудники МВД и ФСБ Москвы и Московской области. Они проверяли документы у людей и автомобили, чтобы выявить нарушения миграционного законодательства, правил дорожного движения и общественного порядка.
В ходе рейдов проверено 1613 лиц, 211 транспортных средств. Привлечено к административной ответственности 267 лиц, из них: за нарушение миграционного законодательства — 3, за нарушение правил дорожного движения 254, за нарушение общественного порядка и общественной безопасности — 10.
В МВД сообщили, что такие проверки на этой автостанции проводятся регулярно и находятся под постоянным контролем миграционной службы.