Шу кунларда ижтимоий тармоқда ўта ачинарли видео тарқалди. Унда бир аёлнинг ёш болаларини қўлидаги таёқ билан ураётгани тасвирланган. Кўзларида шашқатор ёш билан йиғлаётган қизчаларни кўрган одам бу пасткашлик, шафқатсизликни шу қоракўзларнинг онаси қилаётганига ишониши қийин.
Айниқса унинг ўз фарзандларини битта-битта ўлдиришга қасд қилганидан унинг ақли жойида эканлигига одамда шубҳа уйғониши аниқ.
Видео тез тарқалиб масъул шахслар ҳам бу ишга аралашди. Самарқанд вилояти ИИБ Ахборот хизмати раҳбари Ж.Сагдуллаев хабар беришича, вояга етмаган фарзандларини урган аёлга нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилаётган экан.
“Мазкур ачинарли ҳолат жорий йил 14 июль куни Каттақўрғон тумани “Баландравот” МФЙга қарашли Туйнак қишлоғида содир бўлган. Айни дамда Россия Федерациясида бўлган турмуш ўртоғи билан телефон орқали мулоқотда юзага келган келишмовчилик сабабли 1996 йилда туғилган З.Ш. икки нафар вояга етмаган фарзандларини уриб, ҳолатни тасвирга олиб турмуш ўртоғига юборган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 110-моддаси (Қийнаш) 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳозирда болаларнинг аҳволи яхши. Улар онасидан олиниб, қариндошлари қарамоғига берилган. Ҳолат мутасаддилар назоратига олинган”, дейилади вилоят ИИБ хабарида.

Вчера в социальных сетях появилось очень грустное видео. На ней изображена женщина, бьющая своих маленьких детей палкой. Человек, увидевший плачущих со слезами на глазах маленьких девочек, с трудом может поверить, что это унижение и жестокость совершает мать этих беспомощных девочек.
Есть сомнения в её здравомыслии, тем более, что она намеревалась убивать своих детей одного за другим.
Видео быстро распространилось и к делу подключились ответственные лица.
Начальник Информационной службы МВД Самаркандской области Ж.Сагдуллаев сообщил, что в отношении женщины, избившей своих несовершеннолетних детей, возбуждено уголовное дело, проводятся следственные действия.
«Эта печальная ситуация произошла 14 июля текущего года в селе Туйнак, Каттакурганского района. З.Ш., 1996 г.р., в связи с разногласиями, возникшими в ходе телефонного разговора с мужем, находящимся в настоящее время в России избила двух своих несовершеннолетних детей, снимала происходящее и отправила мужу.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 110 (Пытки) части 2 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведется следствие.
Сейчас дети чувствуют себя хорошо. Их забрали у матери и отдали на попечение родственникам. Ситуация взята на контроль властями», — говорится в сообщении областного УМВД.