Fojia 5-avgust kuni Volgograd viloyatining Leninskiy tumanida yuz berdi. Viloyat favqulodda qutqaruv xizmati ma’lumotlariga ko‘ra, chet davlat fuqarosi bo‘lgan yigit Axtuba daryosiga cho‘kib ketgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, erkak Baxtiyarovka qishlog‘i yaqinidagi sohilda dam olayotgan bo‘lgan. Suzish paytida u suvga sho‘ng‘ib qaytib chiqmagan. Guvohlar yordam berishga harakat qilishdi, ammo hech qanday natija bermadi. Marhumning jasadi Leninskiy qidiruv-qutqaruv bo‘linmasidan g‘avvoslar kelganidan keyingina topildi. U suvdan chiqarilganda, allaqachon o‘lgan edi.
Muhojir fuqaroning o‘limi holatlari aniqlanmoqda. Voqea yuzasidan tergov harakatlari olib borilyapti.
Hamyurtlarimizga hatto tanish joylarda ham hushyorlikni yo‘qotmaslik, mast holda suvga tushmaslik, bolalarni qarovsiz qoldirmaslikni tavsiya qilamiz.

Трагедия произошла 5 августа в Ленинском районе Волгоградской области. Как сообщили в региональной аварийно-спасательной службе, в реке Ахтуба утонул молодой мужчина — гражданин иностранного государства.
По предварительным данным, мужчина отдыхал на пляже в районе села Бахтияровка. Во время купания он ушёл под воду и не смог выбраться. Очевидцы попытались помочь, однако безуспешно — тело погибшего удалось обнаружить и поднять на поверхность только после прибытия водолазов Ленинского поисково-спасательного подразделения. К моменту извлечения из воды мужчина был уже мёртв.
Обстоятельства гибели иностранца устанавливаются. По факту произошедшего ведётся проверка.
Мы рекомендуем нашим соотечественникам не терять бдительности даже в знакомых местах, не заходить в воду в нетрезвом виде, не оставлять детей без присмотра.