1-sentabr kuni Rossiyaning Nijegorodskaya oblasti hududida YTH oqibatida 7 nafar O‘zbekiston fuqarosi voqea joyida halok bo‘lgani xabar qilingan edi.
Ushbu hodisa qurbonlari va jabrlanganlar shaxsi aniqlandi. Avtohalokatda Atoyev Azim Axrorovich (1992-yilda tug‘ilgan, Buxoro viloyati Romitan tumanida yashagan), Abdullayev Ikrombek Sadullayevich (1983-yilda tug‘ilgan, Qoraqalpog‘iston Respublikasi To‘rtko‘l tumanida yashagan), Akimniyazov Xasen Ubaydullayevich (1986-yilda tug‘ilgan, Qoraqalpog‘iston Respublikasi To‘rtko‘l tumanida yashagan), Nazarov Zafarbek Ilhomiddin o‘g‘li (1993-yilda tug‘ilgan, Navoiy viloyati Xatirchi tumanida yashagan), Nomozov Zarif Normamatovich (1981-yilda tug‘ilgan, Samarqand viloyati Narpay tumanida yashagan), Mahmudova Hakimaxon Shermaxammatovna (1978-yilda tug‘ilgan, Andijon viloyati Jalaquduq tumanida yashagan), Tulyakov Sadriddin Sa’dullayevich (1973-yilda tug‘ilgan, Navoiy viloyati Karmana tumanida yashagan) vafot etgan.
Shuningdek, Abduraxmonov Abrorbek Bahodir o‘g‘li (2005-yilda tug‘ilgan, Surxondaryo viloyati Uzun tumanida yashaydi), Usmonova Maharramxon Tolibjon qizi (1991-yilda tug‘ilgan, Andijon viloyati Andijon tumanida yashaydi), Umbarov Ulug‘bek Yangiboyevich (1967-yilda tug‘ilgan, Surxondaryo viloyati Jarqo‘rg‘on tumanida yashaydi) jabrlangan va Viksa shaharchasidagi shifoxonaga joylashtirilgan.

1 сентября сообщалось, что в результате ДТП на территории Нижегородской области России погибли 8 граждан Узбекистана.
Установлена личность жертв и пострадавших в этом инциденте. В автокатастрофе погибли:
– Атоев Азим Ахрорович (1992 года рождения, проживал в Ромитанском районе Бухарской области),
– Абдуллаев Икромбек Садуллаевич (1983 года рождения, проживал в Турткульском районе Республики Каракалпакстан),
– Акимниязов Хасен Убайдуллаевич (1986 года рождения, проживал в Турткульском районе Республики Каракалпакстан),
– Назаров Зафарбек Илхомиддин углы (1993 года рождения, проживал в Хатырчинском районе Навоийской области),
– Номозов Зариф Нормаматович (1981 года рождения, проживал в Нарпайском районе Самаркандской области),
– Махмудова Хакимахон Шермахамматовна (1978 года рождения, проживала в Джалакудукском районе Андижанской области),
– Туляков Садриддин Саъдуллаевич (1973 года рождения, проживал в Карманинском районе Навоийской области).
Также пострадали и были доставлены в больницу города Выкса Нижегородской области:
– Абдурахмонов Аброрбек Баходир углы (2005 года рождения, проживает в Узунском районе Сурхандарьинской области),
– Усманова Махаррамхон Толибжон кизы (1991 года рождения, проживает в Андижанском районе Андижанской области),
– Умбаров Улугбек Янгибоевич (1967 года рождения, проживает в Джаркурганском районе Сурхандарьинской области).