Perm oʻlkasi boʻyicha Federal sud ijrochilari xizmati bosh boshqarmasi matbuot xizmatining maʼlumotlariga koʻra, ruxsatnomasiz yashab ishlagan 18 nafar Oʻzbekiston fuqarosi Rossiyaning Perm oʻlkasidan deportatsiya qilindi.
Sud bu muhojirlar Rossiya Federatsiyasi Maʼmuriy huquqbuzarliklar kodeksining 18.8-moddasida nazarda tutilgan, Rossiyaga kirish yoki qolish qoidalarini buzgan deb topgan. Qoidabuzarlarga jarima solindi va mamlakatdan deportatsiya qilindi.
Sud ijrochilari migrantlarni davlat chegarasi nazorat punktiga kuzatib bordi va ularni vataniga qaytarish uchun FSB chegarachilariga topshirishdi. Bu shaxslarning pasportlariga deportatsiya muhri bosiladi va ular keyingi besh yil davomida Rossiyaga kirishlari taqiqlanadi.

Из Пермского края России депортировали 18 граждан Узбекистана, которые проживали и работали без разрешительных документов. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления Федеральной службы судебных приставов по Пермскому краю.
Суды признали этих иностранцев нарушившими правила въезда или пребывания в России, предусмотренные статьёй 18.8 КоАП РФ. Нарушители были оштрафованы и выдворены за пределы страны.
Сотрудники спецназа судебных приставов сопроводили мигрантов до пункта пропуска через государственную границу и передали их пограничникам ФСБ для отправки на родину. В паспортах у этих людей будет проставлен штамп о выдворении, и в ближайшие пять лет им будет закрыт въезд в Россию.