Россиянинг “Победа” авиакомпанияси 2023 йил 21 апрелдан бошлаб Москва ва Тошкентни тўғридан -тўғри чартер рейслар билан боғлашни режалаштирмоқда.
Москва – Самарқанд – Москва йўналиши бўйича парвозлар ҳафтасига икки марта – пайшанба ва якшанба кунлари амалга оширилиши режалаштирилган.
Бу ниятни Россия авиаташувчиси вакиллари Uzbekistan Airports – халқаро аэропортларнинг бошқарувчи компанияси билан музокараларда билдиришди. Мулоқот чоғида Россия шаҳарларидан Тошкент, Самарқанд, Бухоро ва Ўзбекистоннинг бошқа шаҳарларига мунтазам йўловчи қатновларини ташкил этиш масалалари муҳокама қилинди.
“Победа” – Россиянинг арзон авиакомпанияси, Аэрофлот-Россия ҳаво йўллари гуруҳининг шўъба корхонаси, штаб-квартираси Внуково (Москва) аэропортида жойлашган. Бу ҳақда Uzbekistan Airports матбуот хизмати маълум қилди.

Российская авиакомпания «Победа» планирует с 21 апреля 2023 года связать чартерными прямыми рейсами Москву и Ташкент.
Планируется, что авиасообщение по маршруту Москва — Самарканд — Москва, будет выполняться дважды в неделю — по четвергам и воскресеньям.
Данное намерение выразили представители российского авиаперевозчика на переговорах с управляющей компанией международными аэропортами Uzbekistan Airports. В ходе переговоров были обсуждены вопросы об организации пассажирских регулярных авиарейсов из городов России в Ташкент, Самарканд, Бухару и другие города Узбекистана.
«Победа» — российская авиакомпания-лоукостер, дочернее предприятие группы «Аэрофлот — Российские авиалинии», со штаб-квартирой в аэропорту «Внуково» (Москва). Об этом сообщает пресс служба Uzbekistan Airports.