O‘zbekiston Hukumati Bosh vaziri matbuot kotibi Bekzod Hidoyatov o‘zining telegram-kanalida tashrif ikki kunlik ekanini va uning maqsadi rahbarlari darajasidagi qo‘shma komissiyaning navbatdagi yig‘ilishini o‘tkazilishligini qayd etgan.
«Joriy yilning 9-10-sentyabr kunlari Rossiya Federatsiyasi Hukumati raisi Mixail Mishustin rasmiy tashrif bilan O‘zbekiston Respublikasiga keladi. Tashrif dasturi doirasida O‘zbekiston Respublikasi va Rossiya Federatsiyasi hukumat rahbarlari darajasidagi qo‘shma komissiyaning navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazilishi, Toshkentdagi ishlab chiqarish va sanoat korxonalari faoliyati bilan tanishuv, shuningdek, boshqa obyektlarga tashrif rejalashtirilgan», – deyiladi xabarda.
O‘zbekistondan mehnat migratsiyasi masalalari, O‘zbekiston fuqarolarining Rossiyaga kiritilmayotgani, ularning mehnat sharoitlari va huquqlarining buzilishi muhokamasi ham kun tartibiga kiritiladimi ma’lum emas. Hozircha rasmiy xabalarda migratsiya masalasi umuman tilga olingani yo’q.

Ранее о визите премьера в своём телеграм канале сообщал пресс-секретарь Премьер-министра Правительства Узбекистана Бекзод Хидоятов.
В программу двухдневного визита входит проведение очередного заседания совместной комиссии на уровне глав правительств Республики Узбекистан и Российской Федерации, ознакомление с деятельностью производственных и промышленных предприятий Ташкента, посещение других объектов, писал пресс-секретарь.
Будут ли обсуждены вопросы трудовой миграции из Узбекистана, массовые отказы во въезде узбекистанцам, условия и нарушение прав сограждан в России не уточняется. На официальных ресурсах в повестке встречи вопросы трудовой миграции не упоминаются.