Rossiya Ichki ishlar vazirligi Migratsiya masalalari bo‘yicha bosh boshqarmasi 2024-yil 1-avgustdan boshlab, migratsiya xizmatlaridan foydalanish va ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini nazorat qilib borish uchun aloqa markazini ishga tushirganini e’lon qildi.
Ma’lum bo‘lishicha, aloqa markaziga telefon qilib, «ФГУП «ПВС» va «ГУ «ММЦ» larda ko’rsatiladigan barcha xizmat turlari, ish vaqti, tartibi,manzil hamda boshqa migratsiyaga oid savollarni berish mumkin. Aloqa markazi butun Rossiya bo‘ylab faoliyat yuritadi.
Ko‘p kanalli telefon raqami:
8 (800) 200-52-09.
Xabar berilishicha, markaz 1-avgustdan buyon 6500 ta qo‘ng‘iroqni qabul qilib, ko‘plab ijobiy fikrlar olgan.
Bundan tashqari, IIVning Migratsiya boshqarmasi «ФГУП «ПВС» va «ГУ «ММЦ»lardan boshqa hech qaysi tashkilot yoki shaxslar migratsiya sohasida ichki ishlar organlariga yordam ko‘rsatish vakolatiga ega emasligini ta’kidlagan.

Главное управление по вопросам миграции МВД России сообщает, что для обеспечения доступности и качества предоставляемых услуг ФГУП «ПВС» с 1 августа 2024 года запустил контактный центр, обслуживающий все регионы России.
Многоканальный телефон:
За время своей работы контактный центр обработал 6500 звонков и получил множество положительных отзывов.
В контактный центр можно позвонить по вопросам работы, перечня услуг ФГУП «Паспортно-визовый сервис» МВД России и ГБУ города Москвы «Многофункциональный миграционный центр».
Кроме этого, ГУВМ МВД обращает внимание мигрантов на то, что никакие другие организации и частные лица кроме ФГУП «ПВС» и ГБУ ММЦ не уполномочены оказывать содействие органам внутренних дел в сфере миграции.
По вопросам переселения соотечественников можно обратиться по телефонам: +7 (495) 184-02-25, +7 (495) 917-52-62 (тел./факс), +7 (495) 917-56-06 (тел./факс), или отправить электронное сообщение на адрес: sootech@mvd.ru.