Yelabuja tumanidagi yong‘inda olti ishchining halok bo‘lishi ortidan prokuratura tekshiruv boshladi.
Hodisa joyiga Yelabuja shahar prokurori Ayrat Nizamiyev va uning o‘rinbosari Artur Knyazev yetib bordi. Hodisaning sabablari va shart-sharoitlari o‘rganilmoqda.
Tatariston rahbari Rustam Minnixanov respublikadagi agrofermalarda ishchilar vaqtincha yashaydigan barcha binolarni tekshirishni buyudi. Bu haqda Raisning matbuot xizmati rahbari Liliya Galimova ma’lum qildi.
Respublika rahbariga Yelabuja tumani Malorechenskiy qishlog‘ida sodir bo‘lgan yong‘in haqida soat 2:54 da xabar berilgan. Rustam Minnixanov tegishli xizmatlarga agrofermalarda ishchilar vaqtincha yashaydigan binolarni to‘liq tekshirishni topshirdi. Shuningdek, Yelabuja tumani rahbariyatiga jabrlanuvchilarni joylashtirish va zarur tibbiy yordam ko‘rsatish bo‘yicha ko‘maklashish vazifasi yuklatildi, dedi Liliya Galimova.

Раис Татарстана Рустам Минниханов поручил проверить все помещения в агрофермах республики, которые используются для временного проживания рабочих. Об этом сообщила руководитель пресс-службы Раиса РТ Лилия Галимова.
Руководителю республики оперативно доложили о пожаре, который произошел в поселке Малореченский Елабужского района РТ. Сообщение о пожаре поступило в 2:54.
Рустам Минниханов поручил соответствующим службам провести полную проверку помещений для временного размещения рабочих на агрофермах по всему Татарстану. Кроме того, руководству Елабужского района республики поручено оказать содействие в размещении пострадавших, а также необходимую медицинскую помощь, уточнила Лилия Галимова.