Россияда меҳнат қилаётган муҳожирлар учун ўз юртига пул юбориш янада осонроқ бўлди.
РФ Марказий банки Россия банкидаги ҳисоб рақамидан чет элга 50 минг АҚШ долларигача пул ўтказишга рухсат берди. Бундай ўтказма бир ойда бир марта юборилиши мумкин. Аввал чет элга ўтказиладиган валюта лимити 10 минг доллар билан чекланган эди.
Пулларни ҳисоб рақами очмасдан ҳам ўтказиш мумкин. Лекин бу ҳолатда тўлов миқдори камроқ бўлади.
Ҳамдўст мамлакатларнинг фуқаролари пул ўтказиш компаниялари орқали аввалгидек ҳисоб рақами очмасдан 5 минг АҚШ доллари ёки бошқа валютадаги эквивалентини ўтказишлари мумкин.
Россия ҳудудида меҳнат ва фуқаролик –ҳуқуқий шартномаси асосида ишлаётганлар учун ўз иш ҳақлари ва бажарилган иш учун тўловлар миқдоридаги маблағларни банк орқали жўнатиш имконияти бор. Бунинг учун банкда ҳисоб рақами очиш зарур эмас.

Mигрантам, работающим в России, стало проще отправлять деньги домой.
Центральный банк России разрешил переводы до 50 тысяч долларов США за границу с банковского счета в России.Такой перевод можно осуществить один раз в месяц. Раньше лимит таких переводов составлял 10 тысяч долларов.
На сегоднящний день деньги можно перевести без открытия счета в банке. Но в этом случае сумма перевожа будет меньше.
Граждане дружественных стран могут перевести 5 тысяч долларов США или другую валюту в эквиваленте через компании денежных переводов без открытия счета, как раньше.
Те, кто работает в России на основании трудовых и гражданско-правовых договоров, имеют возможность направлять средства через банк в размере своей заработной платы и выплат за выполненную работу. Для этого не требуется открытие счета в банке.
Денежные переводы осуществляются в банках на основе официального курса доллара США по отношению к рублю.