Аёл Россияга кетган эри билан телефон орқали гаплашганда улар ўртасида келишмовчилик келиб чиққан. Шунда у боласини уриб, ҳолатни видеога туширган. Сўнг видеони эрига юбориб, боласини ўлдиришини айтган.
Ижтимоий тармоқларда Ургут туманида аёл ўз боласини аямасдан ургани тасвирланган видео тарқалди. Самарқанд вилояти ИИБ ахборот хизматининг хабар беришича, болани шафқатсизлик билан урган аёлга жиноят иши қўзғатилган.
Ҳодиса 2022 йил 24 декабр куни Ургут тумани Ватак маҳалласида содир бўлган. Аёл ишлаш мақсадида Россияга кетган эри билан телефон орқали гаплашган ва ўзаро мулоқот давомида улар ўртасида келишмовчилик келиб чиққан.
Шундан сўнг, аёл эрига жаҳл қилиб, ўзининг вояга етмаган фарзандини уриб, ҳолатни телефон аппаратида видеотасвирга олиб, видеони турмуш ўртоғига юбориб, вояга етмаган фарзандларини ўлдириш билан қўрқитган. Ҳолат гувоҳи бўлган аёлнинг қайнонаси ИИБга мурожаат қилган.
Ургут тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Г.О.га нисбатан Жиноят кодексининг 110-моддаси (муттасил равишда дўппослаш ёки бошқача ҳаракатлар билан қийнаш) 2-қисми ва 112-моддаси (ўлдириш ёки зўрлик ишлатиш билан қўрқитиш) 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.
Қайд этилишича, ҳозирда жабрланувчи боланинг аҳволи яхши бўлиб, у шифокорлар кузатувида. Жиноят иши вилоят ИИБ томонидан назоратига олинган. Бу ҳақда “Samarqand IIB” расмий капнали хабар берди.

Между женщиной и уехавшим в Россию мужем возникла размолвка по телефону. Затем  женьщина избила своего ребенка и записала ситуацию на видео. Она отправила видео мужу и сказала, что убьет своего ребенка.
В соцсетях распространилось видео, как женщина безжалостно избивает своего ребенка в Ургутском районе. По информации пресс-службы МВД Самаркандской области, в отношении женщины, жестоко избившей ребенка, возбуждено уголовное дело.
Инцидент произошел 24 декабря 2022 года в микрорайоне Ватак Ургутского района. Женщина разговаривала по телефону с мужем, который уехал по работе в Россию, и в ходе разговора между ними возникла размолвка.
После этого женщина разозлилась на мужа, избила несовершеннолетнего ребенка, сняла видео на телефон, отправила видео мужу и угрожала убить несовершеннолетних детей.
Свекровь женщины, ставшая свидетельницей происшествия, обратилась в РОВД.
В отношении женщины – Г.О. следственным отделом при ОВД Ургутского района возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 110 (постоянное избиение или истязание иными действиями) и ч. 1 ст. 112 (угроза убийством или применение насилия).
Отмечается, что сейчас состояние пострадавшего ребенка хорошее, он находится под наблюдением врачей. Уголовное дело было взято на контроль региональным РОВД. Об этом сообщил официальный телеграм канал “Samarqand IIB”.