15 июн куни соат 11:00 дан 15:00 гача Южний миграция маркази (Кубинская, 77) ҳудудида хорижий фуқаролар учун “Санкт-Петербург қаноти остида” деб номланган ва Россия кунига бағишланган тадбир бўлиб ўтади.
“Санкт-Петербург қаноти остида” тадбири доирасида иштирокчилар рус маданияти тарихига шўнғиш, ҳақиқий рус чойини татиб кўриш, миллий рақсларни томоша қилиш ва интеллектуал викторинада иштирок этишлари мумкин бўлади. Шунингдек, ижтимоий, тиббий, ҳуқуқий ва бошқа ёрдам кўрсатиш масалалари бўйича маслаҳатлар ташкил этилади. Болалар учун кўнгилочар дастур, жумладан, ёғоч қошиқларни бўяш, аквагрим ва твистинг бўйича маҳорат дарслари бўлади.
Ҳар бир иштирокчи рус чойи ичиш анъаналари билан танишиш ва ҳақиқий ҳарбий-дала ошхонаси таомини татиб кўриш имкониятига эга бўлади. Тадбир доирасида, шунингдек, миллий ижодий жамоалар иштирокида концерт ва Россия ҳақида интеллектуал викторина ўтказилади, ғолиблар қимматбаҳо совғалар билан тақдирланади.
Тадбирга кириш ва иштирок этиш бепул. Тадбир Санкт-Петербург Миллатлар уйи томонидан Санкт-Петербургдаги Миллатлараро муносабатлар ва миграция сиёсатини амалга ошириш қўмитаси кўмагида ўтказилмоқда.
Ушбу тизимдаги навбатдаги тадбир 21 август куни Софийская сабзавот базасида ўтказилиши режалаштирилган.

15 июня с 11:00 до 15:00 на территории миграционного центра «Южный» (ул. Кубинская д.77) пройдет мероприятие для иностранных граждан «Под крылом Петербурга», приуроченное ко Дню России.
«Под крылом Петербурга» – это возможность окунуться в историю русской культуры, оказаться на самом настоящем русском чаепитии, станцевать народные танцы и даже бросить вызов самому себе в интеллектуальной викторине!
Также для участников мероприятия приготовлены консультации по вопросам получения социальной, медицинской, правовой и иных видов помощи. А маленьких гостей ждем развлекательная программа: мастер-класс по росписи деревянных ложек, аквагрим и твистинг.
Каждый участник сможет познакомиться с традициями русского чаепития и попробовать настоящую полевую кухню. Особым подарком станет концертная программа с участием национальных творческих коллективов, а также интеллектуальная викторина о России. Победителям викторины будут вручены ценные призы.
Вход и участие бесплатное. Мероприятие организовано Санкт-Петербургским Домом национальностей при поддержке Комитета по межнациональным отношениям и реализации миграционной политики в Санкт-Петербурге.