Мигрант Киров туманида аёлга ҳужум қилиб, уни тўнаб кетган. Полиция гумонланувчини 10 кундан кейин топди, деб хабар қилган ИИВнинг Санкт-Петербург ва Ленинград вилояти бўйича бош бошқармаси матбуот хизмати.
Жабрланувчи 14 январь куни полицияга мурожаат қилган. Қирқ ёшли ҳисобчининг айтишича, соат 05:00 атрофида Стойкость  кўчасидаги 30-уй ёнида номаълум шахс унга ҳужум қилиб, умумий қиймати 40 минг рубл бўлган иккита тилла занжирни куч билан тортиб олган.
Мазкур ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилган. 24 январь куни эса полиция ходимлари Марказий Осиё давлатларидан бирининг 28 ёшли фуқаросини қўлга олди. У соат 05:30 да Ломоносов кўчасидаги 16-уй ёнида ушланган. Муҳожир ҳеч қаерда ишламаган, Россияда эса миграция қонунчилигини бузган ҳолда яшаган.

Мигрант напал на женщину в Кировском районе и ограбил её. Подозреваемого петербургские сыщики нашли через 10 дней, сообщила пресс-служба ГУ МВД по Санкт-Петербургу и Ленобласти.
Потерпевшая обратилась в полицию 14 января. Сорокалетняя бухгалтер рассказала, что около 05:00 у дома №30 по улице Стойкости на неё напал неизвестный мужчина и силой отнял две золотые цепочки общей стоимостью 40 тысяч рублей.
По факту возбудили уголовное дело. А 24 января сыщики вышли на 28-летнего гражданина одной из стран Средней Азии. Его задержали в 05:30 у дома №16 по улице Ломоносова. Мигрант оказался не трудовой – нигде не работал, да и на территории России находился с нарушением миграционного законодательства.