Санкт-Петербургда, Космонавтлар проспектида кунлик ижарага бериладиган хонадон эгаси ўз уйидан 28 ёшли Ўзбекистон фуқаросининг жасадини топди. Жасад каравот остидаги қутига яширилган экан.
Квартира эгаси полицияга қўнғироқ қилди, улар қутидан чириш аломатлари бўлган жасадни олишган. Терговчилар қизнинг танасида зўравонлик белгиларини топишмаган.
Полиция хонадонни қиз 23 ёшли йигит билан бирга ижарага олганини аниқлади, у 12 октябрь куни Пулково аэропортидан Истанбулга учиб кетган.
Гумонланувчи эркак қидирувга берилган, қизнинг жасади экспертиза учун ўликхонага олиб кетилган.
Шунингдек, 11 октябрь куни ижарага олинган хонадонга фаррош аёл келгани аниқланган. Унинг уйни тозалагани полицияга далил топишни қийинлаштирди.

Москвич, который в Санкт-Петербурге на проспекте Космонавтов сдает квартиру посуточно, обнаружил в жилище труп 28-летней гражданки Узбекистана. Тело спрятали в ящике под кроватью.
Мужчина вызвал полицию, которая извлекла из ящика труп с гнилостными изменениями. Следственно-оперативная группа не обнаружила признаков насильственной смерти девушки. Правоохранители установили, что квартиру она снимала вместе с 23-летним парнем, который 12 октября улетел в Турцию рейсом Санкт-Петербург – Стамбул из аэропорта Пулково.
На розыск мужчины составлена ориентировка, тело девушки доставили в морг для проведения необходимых экспертиз, установления личности и причины смерти.
Установлено также, что 11 октября в съемной квартире побывала уборщица. Она навела порядок и выбросила мусор, что существенно осложнило полицейским поиск улик.