Ижтимоий тармоқларда тарқалган хабарларга кўра, ҳалок бўлган йигит ўзбекистонлик бўлган.
Ижтимоий тармоқларда хабар берган воқеа гувоҳлари қутқарувчилар ва полициячиларни чақиришган. Фавқулодда вазиятлар вазирлиги қутқарувчилари қайиқда денгизга чиқиб, жасадни сувдан чиқариб олишгандан сўнг қирғоққа олиб келинган. Полиция марҳумнинг шахсини аниқлади.
“21 ёшли йигитнинг ўлими факти бўйича Тергов қўмитаси вилоят бошқармаси ҳудудий тергов бўлими томонидан процессуал текширув ўтказилиб, суд-тиббий экспертиза тайинланган. Текширув давомида йигитнинг ўлимининг барча ҳолатлари аниқланади ва якунда тегишли процессуал қарор қабул қилинади”, — дейилади Краснодар ўлкаси Тергов қўмитасининг матбуот хизмати.
Ҳуқуқ-тартибот органларидаги манбага кўра, йигит 8 май куни ғойиб бўлган. 13 май куни «Лиза Алерт» қидирув отрядида унинг қидируви ҳақида хабар берилган.
Ижтимоий тармоқларда тарқалган хабарларга кўра, ҳалок бўлган йигит ўзбекистонлик бўлган. Ҳамюртлар унинг жасадини Ўзбекистонга юборишгани маълум қилинди.
Чет элларда бола-чақа дардида ишлаб юрган юртдошларимизга ўзларини эҳтиёт қилишларини, бебаҳо ҳаётни хавф-хатарга қўймасликларини илтимос қиламиз.

Тело обнаружили в море 19 мая возле пляжа «СССР» в Адлерском районе.
О произошедшем в соцсетях сообщили очевидцы. Они вызвали спасателей и сотрудников полиции. Спасатели МЧС на лодке вышли в море и достали труп из воды. После этого тело доставили на берег. Правоохранители установили личность погибшего.
«По факту гибели 21-летнего мужчины территориальным следственным отделом краевого управления СКР проводится процессуальная проверка, назначена судебно-медицинская экспертиза. Во время проверки установят все обстоятельства гибели молодого человека, по окончании будет принято соответствующее процессуальное решение», — рассказали интернет-порталу «Кубань 24» в пресс-службе СУ СК ФР по Краснодарскому краю.
По данным источника в правоохранительных органах, парень пропал еще 8 мая. О его розыске 13 мая сообщили в поиском отряде «Лиза Алерт».
По сообщениям в социальных сетях, погибший молодой человек был родом из Узбекистана. Сообщалось, что его тело соотечественники отправили в Узбекистан.
Мы просим наших соотечественников, работающих за границей, беречь себя и не рисковать своей драгоценной жизнью.