Tomskda yo‘l-patrul xizmati xodimlari o‘zbekistonlik erkakni mast holda mashina haydagani uchun to‘xtatdi. Unga 30 ming rubl miqdorida jarima solingan, ammo u mast holatda yana rulga o’tirdi, bu esa 100 ming rubl miqdorida jinoiy jarimaga olib keldi.
Erkak jarimani to‘lashni istamagani uchun, sud ijrochilari esa suddan jazoni qattiqlashtirishni so‘ragan.
Natijada u bilan migratsiya xizmati ham qiziqib qoldi va u vaqtinchalik saqlash izolyatoriga joylashtirildi. U qilmishi yanada og‘irroq oqibatlarga olib kelmasligi uchun tezda jarimani to’lashga qaror qildi.
Esda tutingki, mast holda mashina haydash jiddiy qoidabuzarlik hisoblanadi va haydovchilik guvohnomasidan mahrum bo’lishga olib kelishi mumkin.

Гражданина Узбекистана, который находился в состоянии алкогольного опьянения, задержали сотрудники ГИБДД на одной из дорог Томска. В итоге ему запретили водить машину, и назначили штраф в размере 30 тысяч рублей.
Однако, водитель снова сел за руль в нетрезвом виде. Суд назначил ему уголовный штраф в 100 тыс. рублей.
Мужчина отказался добровольно оплатить штраф, вследствие чего пристав обратилась в суд с просьбой ужесточить наказание. Но на ситуацию повлияло то, что иностранец привлек внимание Федеральной миграционной службы, после чего его поместили в Центр временного содержания. Ему грозило выдворение на родину с более жестоким наказанием, поэтому гражданин Узбекистана решил оплатить штраф.
Стоит отметить, что вождение в алкогольном состоянии является административным правонарушением и влечет за собой ответственность вплоть до лишения водительских прав.