Маълумки, Тошкент аэропортида кутиб олувчилар ёзнинг жазирамаси, қишнинг совуқ кунларида учиб келувчиларни ташқарида, очиқ ҳавода кутиб олишга мажбур бўлишарди. Кутиб олувчиларга қулайлик яратиш мақсадида учиб келиш ҳудудида павилён қурилиши якунланди.
2 ноябр куни кутиб олувчилар учун кутиш зали очилди. Умумий майдони 500 кв.м бўлган алоҳида павилён халқаро аэропортнинг учиб келиш зали ёнидаги Р2 автотураргоҳида жойлашган. Ушбу павилёнда кутиб олувчилар учун ўриндиқлар мавжуд бўлиб, яқин кунларда кафе ва гул дўкони очилади ҳамда савдо автоматлари, банкоматлар, мобил қурилмалар учун зарядлаш пунктлари ўрнатилади.
Айтиш жоизки, қурилган павилён вақтинчалик ечим ҳисобланади. Айни пайтда мавжуд терминални кенгайтириш лойиҳасини ишлаб чиқиш якуний босқичда бўлиб, у ерда кутиб олувчи ва кузатувчилар учун барча шароитлар яратилади.

Раньше встречающие пассажиров в аэропорту Ташкента вынуждены были ждать их на улице, независимо от погоды.
Чтобы решить эту проблему, в аэропорту построили павильон в зоне прилета.
В преддверии холодов в зоне прилета ташкентского аэропорта завершено строительство павильона для встречающих.
2 ноября, открылась зона ожидания для встречающих. Отдельный павильон общей площадью 500 кв.м расположился на стоянке Р2 в зоне прилета международного аэропорта. В зоне для встречающих предусмотрены посадочные места для встречающих, а также в ближайшее время откроются кафе и цветочный магазин, будут установлены вендинговые аппараты, банкоматы, зарядные станции для мобильных устройств.
Стоит отметить, что павильон является временным решением. На данный момент на стадии завершения находится разработка проекта расширения существующего терминала, где будут предусмотрены условия для встречающих и провожающих.