Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги транспорт ва туризм объектларида хавфсизликни таъминлаш департаменти маълум қилишича, “Ислом Каримов” номидаги Тошкент халқаро аэропорти учиб кетиш залида 15 июль куни ёқимсиз ҳодиса содир бўлган.
HY-603 «Тошкент-Москва» рейси билан кетаётган Ўзбекистон Республикаси фуқароси, Н.Ф. жамоат жойида маст ҳолда йўловчи фуқароларни ҳамда аэропорт ишчиларини уятли сўзлар билан хақорат қилган.
Жамоат тартибини бузиб, майда безорилик содир этганлиги учун ҳуқуқ-тартибот ходимлари томонидан хуқуқбузарга нисбатан Ўзбекистон Республикаси МЖтКнинг 183-моддаси билан ҳужжатлар расмийлаштирилган. Мазкур холат юзасидан жиноят ишлар бўйича Тошкент шаҳри Сирғали тумани суди томонидан ҳуқуқбузар Н.Ф.га нисбатан 10 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.
Қизиғи шундаки, мазкур шахс илгари ҳам худди шу каби қилиғи учун жавобгарликка тортилган: 20 июн куни Н.Ф. 5 кунга маъмурий қамоқ жазосига ҳукм  қилинган.

По данным пресс-служба Департамента обеспечения безопасности на объектах транспорта и туризма МВД Республики Узбекистан, 15 июля в зале вылета ташкентского международного аэропорта имени «Ислама Каримова» произошел неприятный инцидент.
Гражданин Республики Узбекистан Н.Ф., летевший рейсом HY-603 «Ташкент-Москва» в общественном месте оскорблял пассажиров и работников аэропорта нецензурными словами. За нарушение общественного порядка и совершение мелкого хулиганства сотрудники правоохранительных органов составили на нарушителя документы по статье 183 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В связи с этим Сергелийский районный суд города Ташкента приговорил к 10 суткам административного ареста правонарушителя Н.Ф.
Интересно, что это лицо привлекалось к ответственности за то же деяние ранее: 20 июня Н.Ф. Он был приговорен к 5 суткам административного ареста.