Ufaning Kirovskiy tuman sudi Boshqirdiston Oliy sudining jinoyat ishlari bo‘yicha boshqarmasi Ufa shahridagi “Iremel” savdo-ko‘ngilochar majmuasidagi “Meet Point” klubi qo‘riqchisiga o‘t qo‘ygan ikki O‘zbekiston fuqarosiga nisbatan chiqarilgan hukmni o‘z kuchida qoldirdi.
O‘tgan yilning avgust oyida Kirov tuman sudi ularni o‘ta shafqatsizlik bilan sodir etilgan qotillikka urinishda aybdor deb topgan. Ikki migrant tungi klubda qo‘riqchi bilan janjallashib qolishgan. Ular ketgan, lekin tez orada benzin olib kelishgan va ishchini yoqib yuborishgan. Muassasa xodimlari olovni o‘chirb qorovulning hayoti saqlab qolingan.
Moskvaga uchib ketayotgan muhojirlar Ufa aeroportida ushlangan.
Sud ulardan birini 11 yilga, ikkinchisini esa 10 yilga qattiq rejimdagi koloniyaga hukm qildi. Bundan tashqari, ular jabrlanuvchiga ma’naviy zarar uchun 200 ming rubl tovon puli to‘lashlari kerak bo‘ladi.

Кировский районный суд Уфы Судебная коллегия по уголовным делам Верховного суда Башкирии оставила без изменений приговор двум гражданам Узбекистана, поджегшим охранника клуба «Меet Point» в торгово-развлекательном комплексе «Иремель» в Уфе.
В августе прошлого года Кировский районный суд признал их виновными в покушении на убийство, совершенное с особой жестокостью. Мужчины поссорились с охранником ночного заведения. Они ушли, но вскоре вернулись с емкостью, в которой принесли бензин, и подожгли работника. Персонал заведения самостоятельно потушил коллегу.
Мигранты сбежали, но их поймали в аэропорту Уфы. Они собирались улетать в Москву.
Суд приговорил одного из них к 11 годам строгого режима, другого – к 10. Кроме того, им предстоит выплатить потерпевшему 200 тысяч рублей в качестве компенсации морального вреда.