Россия бозорига GM Uzbekistan томонидан ишлаб чиқарилган Ravon автомобилларини тақдим этувчи «Равон Моторс Рус» компанияси Россия миллий футбол термасининг расмий ҳомийсига айланди.
Компания сайтида хабар қилинишича, ҳамкорлик октябрда Россия термасининг Жанубий Корея ва Эрон билан 7 ва 10 октябрь кунлари бўлиб ўтадиган икки учрашувдан бошланади. Келгусида Ravon терма жамоанинг 2018 йилги жаҳон чемпионатида қўллаб-қувватлайди.
«Ушбу ҳамкорлик Ravon русуми ишқибозлари доирасини кенгайтириш ҳамда брендга ёшлар, спортсевар ва жўшқин инсонлар қизиқишини янада оширишига ишонамиз», — деди «Равон Моторс Рус» бош директори Шароф Ашуров.
Ҳамкорлик дастуридан Россияда футболни қўллаб-қувватлашга қаратилган спорт тадбирларини амалга ошириш, болалар учун таниқли футболчилар иштирокида мастер-класслар ўтказиш ва бошқа лойиҳалар ўрин олган.

Компания «Равон Моторс Рус», представляющая на российском рынке автомобили Ravon производства GM Uzbekistan, стала официальным спонсором национальной футбольной сборной России.
Как сообщается на сайте компании, партнерство начнется с двух октябрьских матчей российской сборной с Южной Кореей и Ираном (7 и 10 октября). В дальнейшем Ravon будет оказывать поддержку сборной на пути к чемпионату мира-2018.
«Мы убеждены, что это сотрудничество расширит круг поклонников марки Ravonи привлечет к бренду дополнительный интерес молодых, спортивных и динамичных людей», — отметил генеральный директор «Равон Моторс Рус» Шараф Ашуров.
В программе сотрудничества — реализация совместных спортивных мероприятий, направленных на поддержку футбола в России, среди которых мастер-классы знаменитых футболистов для детей и другие проекты.