Декабрь ойидан  бошлаб Panorama Airways хусусий авиакомпанияси Ўзбекистон, шунингдек, БАА, Исроил, Саудия Арабистони, Россия, Жанубий Корея ва бошқа давлатларга авиаташувларни амалга оширади.
Panorama Airways авиакомпанияси 2021 йилда Ўзбекистон Республикаси президенти Шавкат Мирзиёев томонидан тасдиқланган фуқаро авиацияси соҳасида рақобат муҳитини яратиш ва туризмни ривожлантириш сиёсати туфайли амалга оширилаётган кенг кўламли лойиҳа доирасида ташкил этилган.
Panorama Airways — Ўзбекистон авиачипталари бозорида 2021 йилдан бери танилган авиаташувчи. У ўзини мослашувчан ҳамкорлик тизимига эга бўлган авиаташувчи сифатида намоён этди.
Panorama Airways авиакомпаниясининг асосий тамойиллари Ўзбекистон ва бошқа мамлакатлар фуқароларига ҳаво қатновларини ташкил этиш, парвозлар хавфсизлигини таъминлаш, мамлакатнинг сайёҳлик салоҳияти ва обрўсини сақлаш, уни ривожлантириш бўйича юқори сифатли ва арзон хизматларни тақдим этишдан иборат.
Бугунги кунда компания Ўзбекистон вилоятларига, шунингдек, БАА (Дубай), Саудия Арабистони (Жидда, Мадина), Россия (Москва ва Санкт-Петербург), Латвия (Рига), Исроил (Тель-Авив), Жанубий Корея (Сеул) шаҳарларига парвозларни режалаштирмоқда.
Ҳозирда Panorama Airways авиапаркида 2 та Airbus A-320 ҳаво кемаси бор. Йил охиригача компания 2 та Boeing-777 самолётларини олади. Яқин беш йил ичида компания парвозлар географиясини кенгайтириш, АҚШ, Европа давлатлари, Японияга парвозларни амалга ошириш ва авиалайнерлар сонини 20 тага етказишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда “Газета.уз” хабар берди.

С декабря частная авиакомпания Panorama Airways будет осуществлять пассажирские авиаперевозки по Узбекистану, а также в ОАЭ, Израиль, Саудовскую Аравию, Россию, Южную Корею и другие страны.
В рамках масштабного проекта по либерализации гражданской авиации, реализуемого благодаря утвержденной президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым политики преобразования отрасли, создания конкурентной среды в сфере гражданской авиации и развития туризма, в 2021 году была образована компания Panorama Airways.
Panorama Airways — это авиаперевозчик, который известен на рынке продаж авиабилетов Узбекистана с 2021 года. Panorama Airways зарекомендовала себя как надежный партнер, с гибкой системой сотрудничества.
Основными принципами Panorama Airways являются предоставление гражданам Узбекистана и других стран качественных и доступных услуг по организации воздушных перевозок, обеспечение безопасности полетов, а также поддержание и развитие туристического потенциала и имиджа страны.
На сегодняшний день компания планирует полеты по Узбекистану, а также в ОАЭ (Дубай), Саудовскую Аравию (Джидда, Медину), Россию (Москву и Санкт-Петербург), Латвию (Ригу), Израиль (Тель-Авив), Южную Корею (Сеул). Начало полетов планируется с декабря 2022 года.
В настоящее время в парке Panorama Airways имеются 2 воздушных судна типа Airbus A-320. До конца года компания планирует пополнить авиапарк еще 2 самолетами Boeing-777. А в ближайшие 5 лет компания планирует увеличить количество авиалайнеров до 20, чтобы расширить географию полетов и осуществлять авиаперевозку в США, страны Европы, а также Японию. Об этом пишет “Газета.уз”.