Буйруқ 2024 йил 7 январдан кучга киради.
Россиядаги меҳнат муҳожирлари Россия Федерацияси Ички ишлар вазирлигини мамлакатда ишга жойлашгани ҳақида олдиндан хабардор қилишлари керак.
Бу ҳақда ҳуқуқий ахборотнинг расмий интернет порталида эълон қилинган буйруқда маълум қилинди.
Тегишли ҳужжат рус тилида қўлда ёки компьютерда тўлдирилиши керак. Кейин у Россия Ички ишлар вазирлигининг ҳудудий органига топширилади.
Шунингдек, муҳожир меҳнат шартномаси ёки меҳнат шартномасининг нусхасини илова қилиши лозим.
Агар шартнома оғзаки тузилган бўлса, ишни бажариш учун фуқаролик шартномаси тўғрисида хабарнома берилиши мумкин.
Шундан сўнг ҳужжат босма шаклда ИИВнинг ҳудудий бошқармасига шахсан келиб ёки почта ёхуд давлат хизматлари портали орқали электрон шаклда топширилади.

Приказ вступает в силу с 7 января 2024 года.
Трудовые мигранты в России должны будут заблаговременно уведомлять МВД РФ о трудоустройстве на территории страны.
Об этом сообщили в приказе, опубликованном на официальном интернет-портале правовой информации.
Заполнить соответствующий документ нужно от руки или на компьютере на русском языке. Затем предоставить его в территориальный орган МВД России.
Также необходимо приложить копию трудового договора или соглашения на выполнение работ.
Либо в уведомлении можно сообщить сведения о гражданско-правовом договоре на выполнение работ, если он заключен в устной форме.
После этого документ уже передается в территориальный отдел МВД в распечатанном виде лично или по почте либо в электронном формате через портал госуслуг.