Reyd Rossiya Milliy gvardiyasining Maxsus tezkor harakat bo’linmasi (СОБР) ko’magida o’tkazildi.
81 nafar chet el fuqarosi Rossiyada bo’lishlarining qonuniyligini tekshirish uchun Migratsiya departamentiga olib ketildi. Hibsga olinganlarning aksariyati migratsiya qonunlarini buzganligi aniqlandi.
Rossiya Federatsiyasi Ma’muriy huquqbuzarliklar kodeksining 18.8-moddasi 1.1-qismi bo’yicha Rossiyada bo’lish huquqini beruvchi hujjatlari bo’lmagan 47 nafar qoidabuzarga nisbatan ma’muriy bayonnomalar tuzildi. Ular Rossiya Federatsiyasidan chiqarib yuborildi.
Zarur ruxsatnomalarsiz ishlaydigan yana 18 nafar chet el fuqarosi ham ma’muriy javobgarlikka tortildi.
Politsiya yashash qoidalarini buzgan, masalan, ro’yxatdan o’tgan yashash joyidan tashqarida yashagan migrantlar uchun 7 ta ma’muriy bayonnoma tuzdi. Rossiya Ichki ishlar vazirligining Sverdlovsk viloyati bo’yicha Bosh boshqarmasi matbuot xizmatining xabar berishicha, politsiya oziq-ovqat sanoatida ishlash uchun noqonuniy muhojirlarni yollagan korxona menejerlarini aniqlamoqda.

Рейд проводился при силовой поддержке СОБР Росгвардии.
При проверке помещений хладокомбината сотрудники уголовного розыска УМВД России по Екатеринбургу обнаружили общежитие, в котором проживало большое количество граждан среднеазиатских республик, а также цех по переработке рыбы, где мигранты трудились.
81 иностранец был доставлен в управление по вопросам миграции для проверки законности пребывания на территории России. Выяснилось, что подавляющее большинство задержанных нарушали миграционное законодательство.
В отношении 47 нарушителей, которые не имели документов на право пребывания в России, составлены административные протоколы по части 1.1 статьи 18.8 КоАП РФ. Все они уже выдворены за пределы Российской Федерации.
Еще 18 иностранцев, работавших без необходимых разрешений, также привлечены к административной ответственности.
Семь административных протоколов полицейские составили по фактам нарушений мигрантами режима пребывания — проживание не по месту регистрации.
Как сообщает пресс-служба ГУ МВД России по Свердловской области, полиция устанавливает руководителей ООО, привлекших нелегалов к работе на пищевом производстве.