Moskva kasalxonalaridan birida farrosh boʻlib ishlagan Aygerim ismli 33 yoshli qirgʻizistonlik ayol oʻldirildi. U va ikki nafar Qirgʻiziston fuqarosi Lyublinskaya koʻchasidagi uyda ikki xonali xonadonda ijarada yashagan.
Ayolni oxirgi marta 8-may kuni kechki soat sakkizlar atrofida «Marino» metro bekati yaqinida koʻrishgan. Taxminan bir soatdan keyin yoʻlakdagi kameralar uning uyga kirganini qayd etgan. Shundan soʻng Aygerim aloqaga chiqmay qoʻygan.
12-may kuni opasi uni qidirib xonadonga kelganda uyda ijarachilardan biri boʻlgan. Oʻshanda qarindoshi shubhali hech narsa sezmay, qaytib ketgan. 18-may kuni yaqinlari batafsil tekshirish uchun yana shu manzilga qaytishgan. Ular marhumaning jasadini divan ichidagi choyshab saqlanadigan qutidan topishgan.
Ayol polietilen paketlarga oʻralgan va skotch bilan bogʻlangan edi. Boʻynida kesilgan jarohat boʻlgan, qoʻl panjalarida esa himoyalanishga urinishdan qolgan izlar boʻlgan.
Politsiyachilar xonadondan uchta pichoq topishgan, ulardan ikkitasida qon izlari boʻlgan. Shuningdek, u yerda skotch oʻramlari, qaychi va polietilen topilgan. Politsiya xodimlari 31 yoshli ijarachi erkakni qoʻlga oldi. 30 yoshli ikkinchi ijarachi 11–12-may kunlari xonadonni tark etgan. Uning Qozogʻistonga ketgan boʻlishi ehtimoli bor. Moskva Tergov qoʻmitasi Rossiya Federatsiyasi Jinoyat kodeksining 105-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatdi. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Москве произошло убийство 33-летней гражданки Кыргызстана по имени Айгерим. Она работала уборщицей в одной из больниц и снимала двухкомнатную квартиру в доме на улице Люблинская. Вместе с ней там жили еще двое граждан Кыргызстана.
Последний раз женщину видели 8 мая около восьми вечера возле станции метро «Марьино». Примерно через час камеры в подъезде зафиксировали, как она зашла домой. После этого Айгерим перестала выходить на связь. 12 мая сестра приехала искать ее в квартиру. Дома был один из квартирантов, которому 31 год.
Тогда родственница не нашла ничего подозрительного и уехала. 18 мая близкие снова вернулись по этому адресу для тщательной проверки. Они обнаружили тело погибшей в ящике для белья внутри дивана. Женщина была завернута в полиэтиленовые пакеты и обмотана скотчем. На шее была резаная рана, а на кистях рук остались повреждения от попыток защититься. Полицейские нашли в квартире три ножа, два из которых были в крови.
Также там лежали рулоны скотча, ножницы и полиэтилен. Сотрудники полиции задержали 31-летнего соседа. Второй жилец, которому 30 лет, покинул квартиру 11–12 мая. Есть вероятность, что он уехал в Казахстан. Следственный комитет Москвы возбудил уголовное дело по части 1 статьи 105 Уголовного кодекса РФ. Сейчас ведется следствие.