Тошкентга парвозлар 17 декабрдан, Самарқандга эса 16 декабрдан бошланиши режалаштирилган.
“Аэрофлот” Санкт-Петербургдан Тошкент ва Самарқандга мунтазам рейсларни йўлга қўйишни режалаштирмоқда. Бу ҳақда ТАСС агентлиги Россия авиакомпанияси матбуот хизматига асосланиб хабар берди.
Санкт-Петербургдан Самарқандга парвозларни “Россия” компаниясининг (“Аэрофлот”нинг шўъба корхонаси) Airbus 319 самолётлари ҳафтасига уч марта – чоршанба, жума ва якшанба кунлари амалга оширади. Парвознинг бошланиши 16 декабрга мўлжалланган.
Парвозлар жадвали (маҳаллий вақт билан):
• Санкт-Петербургдан учиш —10:00, Самарқандга етиб келиш —15:00;
• Самарқанддан учиш — 16:20, Санкт-Петербургга етиб келиш — 21:20.
5 декабрь куни бир томонга  чипта нархи 20 580 рублдан бошланган (РФ Марказий банки курси бўйича 331 доллар), қайтиш чиптаси – 20 026 рублдан (356 доллар).
Мунтазам парвозларнинг бошланиши 17 декабрга белгиланган.
• Санкт-Петербургдан учиш 4:25, Тошкентга етиб келиш — 9:15;
• Тошкентдан учиш  – 10:35, Санкт-Петербургга етиб келиш – 15:45.
5 декабрь куни бир томонга чипта нархи 22 800 рублдан (369 доллар), қайтиш чиптаси 24 266 рублдан (392 доллар) бошланганБу ҳақда Spot.uz сайти хабар қилди.

Полеты в Ташкент планируется начать с 17 декабря, в Самарканд — 16 декабря.
«Аэрофлот» планирует запустить регулярное авиасообщение из Санкт-Петербурга в Ташкент и Самарканд. Об этом сообщает агентство ТАСС со ссылкой на пресс-службу российской авиакомпании.
Полёты из Санкт-Петербурга в Самарканд на Airbus 319 компании «Россия» (дочка «Аэрофлота») будут выполняться трижды в неделю — по средам, пятницам и воскресениям. Запуск рейса назначен на 16 декабря.
Расписание полётов (время местное):
• вылет из Санкт-Петербурга — 10:00, прибытие в Самарканд — 15:00;
• вылет из Самарканда — 16:20, прибытие в Санкт-Петербург — 21:20.
На момент публикации стоимость билета в одну сторону начинается от 20 580 рублей ($331 по курсу ЦБ РФ), обратного билета — от 22 026 рублей ($356).
Полёты из петербургского аэропорта Пулково в Ташкент на самолетах Boeing 737−800 компании «Аэрофлот» будут выполняться трижды в неделю — по понедельникам, четвергам и субботам. Запуск рейса назначен на 17 декабря.
• вылет из Санкт-Петербурга — 4:25, прибытие в Ташкент — 9:15;
• вылет из Ташкента- 10:35, прибытие в Санкт-Петербург — 15:45.
Стоимость билета в одну сторону начинается от 22 800 рублей ($369), обратного билета — от 24 266 рублей ($392). Цены действительны на 5 декабря. Об этом сообщает Spot.uz.