Камчаткада муҳожир ижарага олинган хонадон эгасига ҳужум қилди.
Камчаткада муҳожир ва у яшаган хонадон эгаси ўртасидаги зиёфат жанжал билан тугади. Марказий осиёлик фуқарога нисбатан жиноий иш қўзғатилишига унинг шишадошининг бошига мих суғургич билан ургани сабаб бўлди, деб хабар берилган Россия Ички ишлар вазирлигининг Камчатка ўлкаси бўйича бошқармаси маълумотида.
Полиция аниқлашича, 49 ёшли муҳожир ва 22 ёшли йигит бирга спиртли ичимлик истеъмол қилишган. Йигит муҳожир томонидан ижарага олинган уйнинг эгаси бўлган. Жанжалнинг сабаби номаълум, аммо, афтидан, унинг қизғин ноталарда тугагани аниқ. Чунки сўнгги баҳснинг ечими сифатида ўзининг қурилиш асбоби – мих суғургич билан йигитнинг бошига урган.
Полиция терговчилари муҳожирга қасддан баданга оғир шикаст етказиш бўйича иш очган. Ушбу жиноят учун максимал жазо саккиз йил қамоқ жазоси бўлиши мумкин.

На Камчатке мигрант напал на хозяина съемной квартиры.
На Камчатке алкогольное застолье мигранта и хозяина квартиры, в которой он проживал, закончилось дракой и уголовным делом в отношении уроженца Средней Азии. В пылу ссоры он ударил оппонента гвоздодером по голове, сообщает УМВД России по Камчатскому краю.
Как установили полицейские, 49-летний мигрант и 22-летний молодой человек вместе употребляли спиртное. При этом юноша являлся хозяином жилья, которое арендовал иностранец. Причина возникшей ссоры неизвестна, но, видимо, накал ее достиг значительных высот. Потому что в качестве последнего аргумента мужчина использовал тяжелый инструмент для выдергивания гвоздей, которым ударил парня по голове.
Следователи полиции завели на мигранта дело об умышленном причинении тяжкого вреда здоровью. Максимальным наказанием за это преступление может быть восемь лет лишения свободы.