“КамАЗ” манипуляторида Дзержинск полиция бўлимига ҳужум қилган ўзбекистонлик ҳақида хабар берган эдик. Маълум бўлишича, унинг Ички ишлар вазирлиги миграция бўлими устидан шикоятлари бўлган, деб хабар бермоқда «Ni Mash» телеграм-канали.
Эслатиб ўтамиз, 12 сентябрга ўтар кечаси 36 ёшли юк машинаси ҳайдовчиси Жонибек Жовлиев ўз техникаси ёрдамида бетон конус билан ички ишлар бўлимининг кириш эшиги ва деразаларини бузишга ҳаракат қилган эди.
Миграция бўлимида қасди бўлган Ўзбекистон фуқароси ички ишлар бўлимини йўқ қилмоқчи бўлмагани, лекин адашиб бошқа эшикни бузганини айтган.
Телеграм-канал маълумотига кўра, миграция бўлимига ҳужум қилишга унинг иш визаси муддати 3 октябрда тугаши ва янгисини олиш учун ариза беришга улгурмаслиги сабаб бўлган.

Ранее мы сообщали об узбекистанце, который в манипуляторе «КамАЗ» напал на отделение полиции Дзержинска. Как выяснилось, у него были претензии к миграционному отделу МВД, сообщает телеграм-канал «Ni Mash».
Напомним, в ночь на 12 сентября 36-летний водитель грузовика Джанибек Жовлиев пытался с помощью своей техники разбить входную дверь и окна ОВД бетонным конусом.
Водитель манипулятора – гражданин Узбекистана рассказал, что не собирался громить отдел полиции, а хотел разобраться с работниками миграционной службы, но ошибся дверью.
По данным Telegram-канала, причиной атаки на миграционное ведомство стало то, что срок его рабочей визы истекает 3 октября, а оформить новую он уже не успевает.