Авиаташувлар Sukhoi Superjet 100 ҳаво кемаларида амалга оширилади. Парвоз вақти – 3 соату 40 минутни ташкил этади.
Россиянинг «ИрАэро» авиакомпанияси “Самарқанд” халқаро аэропортидан Татаристон пойтахти – Қозон шаҳрига янги йўналиш очди.
20 сентябрдан бошлаб Самарқанддан ва ортга рейслар бир ҳафтада бир марта, сешанба кунлари амалга оширилади. Бу ҳақда Uzbekistan Airports матбуот хизмати ҳабар беради.
Октябрь ойи охиригача баҳор-ёз мавсуми доирасида самолётлар Самарқанддан Қозонга маҳаллий вақт билан соат 18:30 да парвоз қилади. Авиаташувлар Sukhoi Superjet 100 ҳаво кемаларида амалга оширилади. Парвоз вақти – 3 соату 40 минутни ташкил этади.
Россиянинг «ИрАэро»авиакомпанияси 1999 йилда ташкил этилган ва Иркутск халқаро аэропортида жойлашган. Компания парки Airbus A319, Superjet 100, Bombardier CRJ-200LR ва шунингдек “Антонов” йўловчи ва юк ташувчи самолётларидан иборат.

Пассажирские авиаперевозки осуществляются на воздушных судах Sukhoi Superjet 100. Время в пути в одном направлении – 3 ч. 40 мин.
Российская авиакомпания «ИрАэро» открыла новое направление из Международного аэропорта «Самарканд» в столицу Татарстана — город Казань.
20 сентября рейсы в/из Самарканда будут выполняться раз в неделю по вторникам. Об этом сообщает пресс-служба Uzbekistan Airports.
До конца октября в рамках весенне-летнего сезона-2022 самолеты будут вылетать из Самарканда в Казань в 18:30 по местному времени. Пассажирские авиаперевозки осуществляются на воздушных судах Sukhoi Superjet 100. Время в пути в одном направлении – 3 ч. 40 мин.
Авиакомпания «ИрАэро» — российская авиакомпания, основанная в 1999 году, базируется в международном аэропорту города Иркутска. Авиапарк компании состоит из таких воздушных судов как Airbus A319, Superjet 100, Bombardier CRJ-200LR, а также пассажирские, грузопассажирские и грузовые самолеты «Антонов».