Иркутск вилоятидаги Ковикта конида 300 га яқин ишчи муштлашган.
Иркутск вилоятидаги Ковикта конида оммавий муштлашув юз берди, деб хабар бермоқда Baza телеграм канали. Манбага кўра, 23 июн куни кечқурун Қирғизистон фуқаролари ошхонага кираверишда Тожикистон фуқаролари билан жанжаллашган. Можаро навбат туфайли юзага келган.
Жанжал жойида бартараф этилмаганидан кейин Қирғизистон фуқаролари тожикистонликлар яшовчи вагончаларга ўтган. Оқибатда 300 нафар ишчи муштлашган. Муштлашувдан кейин 9 киши касалхонага ётқизилган.
Терговчиларнинг фикрича, улар муштлашувнинг энг фаол иштирокчилари бўлган. Полиция текширув ўтказмоқда.
Июн ойи бошида Москвадаги Терлецкий боғида оммавий муштлашув содир бўлганди – икки гуруҳ битта мангал талашиб жанжаллашишган. Можаро натижасида бир кишига тиббий ёрдам кўрсатилди.

Около 300 рабочих подрались на Ковыктинском месторождении в Иркутской области.
По информации источника, вечером 23 июня граждане Киргизии поссорились с гражданами Таджикистана на входе в столовую. Конфликт произошел из-за очереди. Ссору не удалось разрешить на месте, тогда граждане Киргизии двинулись к вагончикам с таджикистанцами. В результате в драке сошлись 300 рабочих. После драки госпитализировали девять человек. Следователи считают, что именно они были самыми активными участниками драки.
В полиции проводят проверку. Ранее в июне в Терлецком парке в Москве произошла массовая драка — две компании поссорились из-за единственного мангала. В результате конфликта одному человеку потребовалась срочная медицинская помощь.