Мигрантлар патент олиш учун Москванинг Прокшино ва Лесопарковая метро бекатларидаги терминаллар ёрдамида рўйхатдан ўтишлари мумкин.
Шунингдек, сиз мобил илова ва веб-сайтдаги хизмат орқали онлайн рўйхатдан ўтишингиз мумкин.
Махсус терминаллар ва веб-сайт орқали қуйидаги хизматлардан фойдаланиш учун рўйхатдан ўтишингиз мумкин:
• Москва шаҳрида ёки Москва вилоятида меҳнат фаолияти учун патентни рўйхатдан ўтказиш ёки қайта расмийлаштириш;
• чет эллик фуқароларга тиббий ҳужжатларни ваколатли органларга ўтказиш бўйича комплекс хизмат кўрсатиш (274 Федерал қонун доирасида).
Дастлабки маълумотларни паспортга қатъий мувофиқ равишда киритиш керак.
Қабул қилиш бўйича хизмат кўрсатиш шахсни тасдиқловчи ҳужжат маълумотларига мос келиши шарт. Бир киши учун битта олдиндан рўйхатдан ўтиш мумкин, деб хабар беради “ГУВМ. Новости” телеграм канали.

Появилась возможность записаться на подачу документов на патент с помощью терминалов. Терминалы расположены на станциях метро Прокшино и Лесопарковая.
Записаться также можно онлайн в мобильном приложении и через сервис на сайте.
В рамках получения услуг:
– оформления/переоформления патента на осуществление трудовой деятельности в городе Москве или Московской области;
– комплексного обслуживания иностранных граждан в целях передачи медицинских документов в уполномоченный орган (в рамках 274 ФЗ);
предоставляется возможность осуществить предварительную запись в электронном виде на получение перечисленных услуг.
Для осуществления предварительной записи необходимо перейти  по ссылке
При создании предварительной записи необходимо вносить данные строго в соответствии с паспортом.
Обслуживание по предварительной записи осуществляется при условии соответствия данных предъявленного документа, удостоверяющего личность, с документом, указанным на странице создания предварительной записи. Одна предварительная запись рассчитана на одного человека. Об этом сообщает телеграм канал “ГУВМ.Новости”.