Пойтахтнинг Свиблово туманидаги қурилиш майдонидаги муштлашув иштирокчиларидан баъзилари замбилда олиб чиқиб кетилган, дейди воқеа гувоҳи Павел NEWS.ru нашрига берган изоҳида. У арматура кўтарган ишчилар бошлиқларини қувлаб кетаётганини кўрганини айтган. Можаро сабаби аниқланмаган.
“Нима бўлганини ўзимиз ҳам тушунмадик. Деразадан биз кун бўйи қўлларида арматура билан қурилиш ишчилари ишлаб чиқувчини қувиб, қичқираётганини кўрдик. Кейинроқ кимдир полицияга қўнғироқ қилди, иккитасини замбилда олиб кетишди”, деган воқеа гувоҳи бўлган Павел.
Интернетда эълон қилинган кадрларда ўнлаб одамлар қурилиш материаллари билан қуролланган ва баланд овозда бақираётган оломонни кўриш мумкин. Ички ишлар вазирлиги воқеа ҳақидаги маълумотни тасдиқлади. Ҳодисага алоқадор бир қанча фуқаролар ички ишлар бўлимига олиб кетилган.

Часть участников потасовки на стройке в столичном районе Свиблово выносили с территории на носилках, рассказал очевидец Павел в комментарии NEWS.ru. Он подтвердил, что рабочие гонялись с арматурой за начальниками. Причина конфликта не уточняется.
Мы сами не поняли, что произошло. Из окна увидели, как днем строители с арматурой в руках гонятся за застройщиком с криками. Кто-то вызвал полицию потом, двоих выносили на носилках, — рассказал Павел.
На строительной площадке в районе Свиблово в Москве произошла потасовка между трудовыми мигрантами и застройщиком. На опубликованных в Сети кадрах видно, как десятки человек вооружились строительным мусором и стали выкрикивать религиозные лозунги. В МВД подтвердили информацию об инциденте. Известно, что ряд граждан, причастных к случившемуся, были доставлены в отдел полиции.