Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги Россия ва Қозоғистонда бўлиб турган ўзбекистонликларни ноқулай об-ҳаво туфайли йўлларда кузатилаётган ноқулайликлардан огоҳлантирди. Ушбу давлатларда бўлиб турган фуқаролардан барча хавфсизлик қоидаларига қатъий риоя қилиш сўралди
“Сўнгги кунларда Россия Федерацияси ва Қозоғистон Республикасининг ҳудудларида об-ҳавонинг кескин совуши натижасида йўлларда ҳаракатланиш билан боғлиқ қатор ноқулайликлар юзага келмоқда.
Шунингдек, ушбу давлатларда яқин ҳафталар давомида ҳам совуқ ҳаво ҳарорати сақланиб қолиши хабар қилинмоқда.
Шу муносабат билан, ушбу давлатларда бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларидан йўлларда ҳаракатланишда барча хавфсизлик қоидаларига қатъий риоя қилишни, зарурат бўлмаганда узоқ масофали йўлларда транспорт воситаларида ҳаракатланмасликни сўраймиз”, – дейилади Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги хабарида.

Агентство по внешней трудовой миграции предупредило узбекистанцев, находящихся в России и Казахстане, о неудобствах на дорогах из-за непогоды. Граждан, находящихся в этих странах, просят строго соблюдать все правила безопасности.
«В последнее время на территориях Российской Федерации и Республики Казахстан в результате резкого похолодания погоды возникает ряд неудобств, связанных с дорожным движением.
Также сообщается, что холодные температуры сохранятся в этих странах в течение следующих нескольких недель.
В связи с этим просим граждан Узбекистана, находящихся в этих странах, строго соблюдать все правила безопасности при движении по дорогам, без необходимости не управлять транспортными средствами по дорогам дальнего следования”, – говорится в сообщении Агентства по внешней трудовой миграции.