Россия Ички ишлар вазирлигининг Москва бўйича Бош бошқармасининг Миграция бўйича бошқармаси чет эл фуқаролари ва фуқаролиги бўлмаган шахсларга Россия Федерацияси Президентининг 2021 йил 15 июндаги 364-сонли  Фармонини эслатиб ўтмоқда. Янги коронавирус инфекцияси (КОВИД-19) тарқалиши оқибатларини бартараф этиш даврида чет эл фуқаролари ва фуқаролиги бўлмаган шахсларнинг Россия Федерациясидаги мақоми 2021 йил 31 декабргача амал қилади.
Шуни эсда тутиш керакки, ушбу санадан олдин сиз Москва шаҳрида ишлаш ҳуқуқини берувчи патент олиш (патент муддатини узайтириш) учун мурожаат қилишингиз мумкин.
Мигрантлар миграция картасида кўрсатилган кириш мақсадини ҳисобга олмаган ҳолда, ҳужжатларни топшириш муддатларини (мамлакатга киргандан сўнг 30 кун давомида) ҳисобга олмаган ҳолда 31 декабргача патентга ҳужжатларни топширишлари мумкин.
Ишлаш учун патентни ҳали ҳам олмаган бўлсангиз, РФ президенти фармони амал қилгунча, ҳужжатларни топширишни тавсия қиламиз.
Аризалар Москва шаҳрининг “Кўп тармоқли миграция маркази” давлат бюджети муассасаси томонидан дам олиш ва байрам кунларисиз ҳар куни соат 8-00 дан 20-00 гача қабул қилинади.

Управление по вопросам миграции ГУ МВД России по г. Москве информирует иностранных граждан и лиц без гражданства о том, что Указ Президента Российской Федерации от 15 июня 2021 года № 364 «О временных мерах по урегулированию правового положения иностранных граждан и лиц без гражданства в Российской Федерации в период преодоления последствий распространения новой коронавирусной инфекции (COVID-19)» действует до 31 декабря 2021 года.
Обращаем внимание, что до указанной даты вы вправе обратиться с заявлением о выдаче (переоформлении) патента на право осуществления трудовой деятельности на территории города Москвы без учета требований к установленному сроку подачи документов для его оформления и к заявленной цели визита в Российскую Федерацию.
Прием заявлений осуществляет Государственное бюджетное учреждение города Москвы «Многофункциональный миграционный центр» каждый день без выходных и праздников с 8-00 до 20-00.