Айни пайтда мигрантларнинг асосий қисми Украина, Тожикистон, Ўзбекистон ва Қирғизистондан келмоқда.
Ўтган йили Россияда рўйхатдан ўтган хорижлик фуқаролар сони 16,9 миллион кишига кўпайган. Бир йил аввал бу кўрсаткич 14,3 миллионни ташкил этган эди. Статистикани Миграция масалалари бўйича давлат бошқармаси тақдим этган. Шундай қилиб, рўйхатга олинган мигрантлар сони Россия Федерацияси фуқароларининг умумий сонига нисбати 1:10 дан ошди ва барқарор равишда 1:8 га яқинлашмоқда.
Айни пайтда мигрантларнинг асосий қисми Украина, Тожикистон, Ўзбекистон ва Қирғизистондан келади. “Известия” хабарига кўра, рўйхатга олинган мигрантлар сонининг кўпайиши билан бир вақтда берилган патентлар сонининг бир йил аввалги 2,22 миллиондан 2,06 миллионгача камайиши кузатилмоқда.
Аввалроқ 2022 йилда 3,5 миллиондан ортиқ хорижлик фуқароларнинг бармоқ излари олингани хабар қилинган эди, деб ёзади Медиа-миг.

Основная масса мигрантов в настоящее время прибывает из Украины, Таджикистана, Узбекистана и Киргизии.
Количество иностранных граждан, вставших на учет в России, в прошлом году выросло до 16,9 млн человек. Годом ранее эта цифра составляла 14,3 млн. Статистику привело ГУ по вопросам миграции. Таким образом, соотношение учтенных мигрантов с общим числом граждан РФ превзошло 1:10 и уверенно приближается к 1:8.
Как пишут “Известия” одновременно с ростом числа вставших на учет мигрантов наблюдается снижение количества выданных патентов – с 2,22 млн до 2,06 млн.
Ранее сообщалось, что более 3,5 млн иностранных граждан прошли дактилоскопию в 2022 году, пишет издание Media-mig.