«Uzbekistan airways» авиакомпаниясига тегишли Airbus A320 самолёти Тошкент шаҳридан Россиянинг Қозон шаҳрига парвозни амалга ошираётган вақтда қўниш олдидан двигателдаги носозлик ҳақида хабар берган. Бу ҳақда «AVIAINCIDENT» Telegram-канали хабар бермоқда.
Манбада айтилишича, 7 январ куни Қозонга UZB9649 рейсни амалга ошираётган UK32012 рақамли самолёт маҳаллий вақт билан 19:40 да двигателлардан бири ишламай қолгани ҳақида хабар бериб, 2700 фут баландликда учишга рухсат сўрайди.
Flighradar24 порталида ушбу рейс ҳақида берилган маълумотда самолёт чиндан 19:57 да Қозонга қўнгани кўринади. Парвоз харитасида эса самолёт қўниш олдидан осмонда бир марта айланганини кўриш мумкин, деб ёзади «Кун.уз».

У самолета Airbus A320, принадлежащего авиакомпании «Uzbekistan airways», произошел отказ двигателя перед посадкой во время полета из Ташкента в город Казань. Об этом сообщил Telegram –канал «AVIAINCIDENT».
Согласно источнику, самолет UK32012, выполнявший рейс UZB9649 в Казань 7 января сообщил об отказе одного двигателя в 19:40 по местному времени и запросил разрешение на взлет на высоте 2700 футов.
Судя по информации об этом рейсе на портале Flighradar24, самолет действительно приземлился в Казани в 19:57. На карте полёта видно, что перед посадкой самолет сделал один круг в небе, пишет «Кун.уз».