Тожикистон Республикасининг Киевдаги элчихонаси вазиятнинг кескинлашуви сабабли ватандошларни Украина ҳудудини тарк этишга чақирди.
“Украинада бўлган Тожикистон Республикаси фуқароларига ҳарбий ҳолат талабларига, шунингдек, маҳаллий бошқарув органлари раҳбариятининг шахсий хавфсизлик бўйича кўрсатмаларига қатъий риоя қилишлари ва иложи борича Украина ҳудудини тарк этишлари тавсия қилинади”, – дейилади Тожикистон элчихонаси мурожаатида.
Ҳукумат шунингдек вазият барқарорлашгунига қадар Украинага бормасликликни сўради, деб хабар беради  “Спутник Тожикистон”.

Посольство РТ в Киеве призывает соотечественников покинуть украинскую территорию на фоне обострения ситуации.
«Гражданам РТ, находящимся на Украине, рекомендуется строго соблюдать требования соблюдения военного положения, а также указания руководства органов местного самоуправления для личной безопасности и по возможности покинуть территорию Украины», — говорится в обращении таджикского посольства.
Представительство также просит граждан страны воздержаться от поездок на Украину до стабилизации ситуации.