Унга кўра, Қурбон ҳайитининг биринчи куни 28 июн – чоршанба кунига тўғри келади ва фуқаролар 2 июлгача кетма-кет 5 кун дам олади. Шундай қилиб:
• 28 июнь (чоршанба) — Қурбон ҳайити байрами;
• 29 июнь (пайшанба) — барча ходимлар учун қўшимча дам олиш куни;
• 30 июнь (жума) — барча ходимлар учун қўшимча дам олиш куни;
• 1 июль (шанба) — дам олиш куни, шу жумладан, 6 кунлик иш ҳафтасида ишлайдиган ходимлар учун қўшимча дам олиш куни;
• 2 июль (якшанба) — дам олиш куни ҳисобланади.
Қурбон ҳайити байрами сифатида 28 июн – чоршанба куни нишонланади.
2022 йил 23 декабрдаги “2023 йилда расмий саналарни нишонлаш даврида қўшимча ишланмайдиган кунларни белгилаш ва дам олиш кунларини кўчириш тўғрисида”ги фармон билан иш ҳафтасининг туридан қатъи назар ходимлар учун 29-30 июн кунлари, 6 кунлик иш ҳафтасида ишлайдиган ҳодимлар учун 1 июл куни қўшимча дам олиш куни сифатида белгиланган эди.

Объявлено постановление Президента Республики Узбекистан «О праздновании Курбан хайит». Первый день Курбан хайит приходится на 28 июня – среду, а до 2 июля у граждан будет 5 выходных дней подряд.
• 28 июня (среда) — праздник Курбан хайит;
• 29 июня (четверг) — дополнительный выходной для всех сотрудников;
• 30 июня (пятница) — дополнительный выходной для всех сотрудников;
• 1 июля (суббота) — выходной день, в том числе дополнительный выходной для работников, работающих по 6-дневной рабочей неделе;
• 2 июля (воскресенье) – выходной день.
Курбан хайит отмечается в среду, 28 июня.
Согласно постановлению от 23 декабря 2022 г. «Об установлении нерабочих дней и переносных выходных в период празднования официальных дат в 2023 году» 29-30 июня для работников независимо от вида рабочей недели, 1 июля для работников, работающих в В качестве дня поступления была установлена 6-дневная рабочая неделя.