Хорижлик фуқароларни оммавий қўлга олиниши уларнинг мазкур ҳудудда транспорт ҳайдашига рухсат берувчи ҳужжатлар текширилганидан сўнг содир бўлди. Кўпчилик мигрант-ҳайдовчилар белгиланган қоидаларни бузишган.
Владивостокда полиция ходимлари рейдлар чоғида 45 га яқин автомобилни  тўхтатди, дея хабар берди “Комсомольская правда” Россия ИИВ Приморск ўлкаси бўйича матбуот хизмати маълумотларига таяниб.
Вилоятда миграция соҳасидаги ҳуқуқбузарликларни аниқлаш ва уларга чек қўйиш, такси ҳайдовчилари томонидан йўл ҳаракати қоидаларига риоя этилишини текширишга қаратилган рейдлар ўтказилди. Полиция транспорт воситалари ҳайдовчиларининг Приморск ўлкаси ҳудудида қонуний ишлаётганлигини текширди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларининг ҳаракатлари натижаларига қувонарли эмас. Полиция участкасига олиб келинган тўққиз   ҳайдовчидан саккиз нафари йўловчи ташиш ҳуқуқига эга эмас эди. Бу ҳайдовчилар учун баённомалар тузилди.
Мутахассислар, шунингдек, мигрантларнинг қидирувда бор-йўқлигини текширди. Шундай қилиб, 3 нафар ҳайдовчи Россияда бўлиш режимини бузган, яна 8 нафар ҳайдовчи махсус рухсатномасиз ва патентсиз ишлаган.
Беш нафар мигрант Россия суд томонидан Россиядан мустақил равишда чиқиб кетиши шарти билан жаримага тортилди. Россия Федерацияси Ички ишлар вазирлигининг Приморск ўлкаси бўйича рейдлар Владивостокнинг барча туманлари ва вилоят марказларида давом эттирилади. Бу ҳақда Sputnik Таджикистан ҳабар қилди.

Массовые задержания иностранных граждан прошли после проверок их документов, разрешающих заниматься извозом в регионе: многие нарушили закон.
Во Владивостоке полицейские остановили во время рейдов около 45 машин, сообщает “Комсомольская правда” со ссылкой на пресс-службу УМВД России по Приморскому краю.
В регионе прошли рейды, направленные на выявление и пресечение нарушений в миграционной сфере, а также на проверку соблюдения водителями такси ПДД. Полицейские проверили, законно ли находятся водители транспортных средств на территории Приморского края.
Результаты мероприятий правоохранителей оказались неутешительными. Восемь из девяти доставленных в участок водителей вовсе не имели права на перевозку пассажиров. На всех были составлены протоколы.
Специалисты также проверили, числятся ли мигранты в розыске и имеются ли у них административные правонарушения.
Так, 3 водителя нарушили режим пребывания в стране, еще 8 работали без специального разрешения либо патента. Пяти мигрантам суд назначил наказание в виде штрафа с самостоятельным выездом за пределы России.
В УМВД РФ по Приморскому краю добавили, что рейды продолжат проходить во всех районах Владивостока и муниципальных образованиях края. Об этом пишет Sputnik Таджикистан.